سه شنبه 29 مرداد 1398

با حرکت آزمایشی قطار بروی خط آهن آستارا نخستین سوت قطار گیلان در این شهرستان به صدا درآمد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1395/12/13 21:22 بازدید: 388

با حرکت آزمایشی قطار بروی خط آهن بین المللی آستارا – آستارا، نخستین سوت قطار گیلان در آستارا به صدا درآمد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا، «یونس رنجکش» فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا، عصر امروز (جمعه 13 اسفند) در مراسم ورود آزمایشی نخستین قطار بروی خط آهن بین المللی آستارا – آستارا، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در مسیر اهداف برنامه ریزی های توسعه ای کشور و در راستای تحقق تفاهم نامه دولت دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان، شاهد ورود نخستین قطار به شکل آزمایشی بروی خط آهن بین المللی آستارا – آستارا هستیم.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های صورت گرفته، بهره برداری از این خط آهن سبب می شود تا در آینده ای نزدیک شاهد تحول خوبی در مسیر توسعه اقتصادی کشور باشیم.

رنجکش با بیان اینکه این راه آهن فصل مشترک جدیدی را در روابط دوجانبه کشورهای ایران و آذربایجان ایجاد کرده است، افزود: این خط آهن روابط دو کشور را تقویت و بیش از پیش مستحکم می کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در حال حاضر بالغ بر 600 متر ریل گذاری در خاک جمهوری اسلامی ایران انجام شده است و ادامه روند تکمیل پروژه با سرعت خوبی در حال انجام است.

لازم به توضیح است، عصر امروز نخستین قطار مسافری جمهوری آذربایجان بروی خط آهن بین المللی آستارا – آستارا که کریدور شمال جنوب را به هم متصل می کند، به شکل آزمایشی به حرکت درآمد.

این قطار پس از عبور از پل ریلی که بروی رودخانه مرزی آستاراچای احداث شده است، وارد استان گیلان در خاک جمهوری اسلامی ایران شد.

با ورود این قطار به کشور، سوت قطار برای اولین بار به شکل رسمی در استان گیلان به صدا درآمد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی