دوشنبه 6 خرداد 1398
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

دولت روحانی ۱۷۰۰ تخت بیمارستانی به مردم گیلان تحویل داده است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/01/11 11:49 بازدید: 295

وزیر بهداشت در جریان افتتاح بیمارستان 132 تختخوابی آستارا گفت: تاکنون در دوران چهارساله این دولت ۱۷۰۰ تخت تحویل مراکز درمانی گیلان شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا، «دکتر قاضی‌زاده هاشمی» افزود: این در حالی است که از دوران مادها تا قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم تنها ۲۳۴۷ تخت تحویل مردم شده بود. و در طول دوران هشت ساله دولت قبلی نیز فقط ۱۴۷ تخت به مجموعه درمانی اضافه شده بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در ادامه‌ی اظهاراتش گفت: این پروژ  با همت وزارت راه و شهرسازی به سرانجام رسید. اما کار تازه شروع شده است و از این پس کار اصلی بر عهده کارکنان زحمتکش بیمارستان است.

قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: بخش بهداشت در حوزه منابع انسانی دچار مشکل است.

وی با ذکر این نکته که دانشگاه علوم پزشکی گیلان دچار محرومیت‌های مختلف است گفت: امیدوارم امکان گرفتن مجوزهای جذب بیشتری فراهم شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: زمین بیمارستان قدیمی مانند طلا است و در این ارتباط می‌توان با کمک شورای شهر، نماینده مجلس و فرماندار با تبدیل زمین به تجاری و با توجه به ارزش افزوده یک بیمارستان دیگر نیز ساخت.

قاضی زاده هاشمی خطاب به حاضران تاکید کرد: باید آستین همت را بالا بزنید و دولت هم از ورود بخش خصوصی استقبال می‌کند.

وی با اشاره به خواست مردم این شهر برای جاده کمربندی گفت: امیدوارم روزی مازندران و گیلان کمربندی ساحلی داشته باشند تا ترافبک داخل شهرها کاهش یابد.

مراسم افتتاح همزمان شش طرح بزرگ بهداشتی و درمانی شهرستان های رشت، رضوانشهر و آستارا، با حضور رئیس جمهوری و به صورت ویدئوکنفرانس در آستارا انجام شد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بیمارستان شهید بهشتی آستارا حضور داشت و گزارشی از این طرح ها به رئیس جمهوری ارائه کرد.

در جریان سفر یک روزه رئیس جمهوری به گیلان، طرح های عمرانی، زیربنایی، بهداشتی، درمانی، مخابراتی، بندری، صنعتی و کشاورزی با 25 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری افتتاح شد.

با بهره برداری از این طرح ها برای بیش از سه هزار و 600 نفر اشتغال ایجاد شده و هزاران اشتغال غیرمستقیم نیز خواهد داشت.

از مجموع مبلغ سرمایه گذاری، بیش از 16 هزار میلیارد ریال مربوط به بخش خصوصی است.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی