چهارشنبه 27 شهریور 1398
فرماندار آستارا :

مدیریت روستا باید به دنبال ارزش افزوده از منابع باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/01/27 01:50 ویرایش : ‎1396/01/27 01:52 بازدید: 294

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: در مدیریت روستا باید به دنبال تولید ارزش افزوده از منابع موجود باشیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آستارا، "یونس رنجکش" در بازدید دوره ای از روستاهای بخش لوندویل شهرستان آستارا افزود: روستاهای این شهرستان برخوردار از منابع و ظرفیت های بالقوه ای هستند که در حوزه های مختلف با برنامه ریزی می توان از آنها بهره وری درست داشت.

وی اضافه کرد: برای توسعه روستا، داشتن پیوست های مختلف در زمینه های فرهنگی و اجتماعی با محوریت تولید جذابیت های گردشگری نقش مهمی ایفا می کند.

به گفته وی هر یک از منابع موجود در روستا می تواند عاملی برای تحرک بخشی های اقتصادی و زمینه ای برای توسعه آن باشد زیرا جاذبه های روستایی نقش مهمی در پذیرش گردشگران و توسعه این بخش دارد .

وی یادآور شد : ارایه خدمات مناسب در روستاها و تامین زیرساخت های آن موجب رفاه عمومی در روستاها و افزایش رضایتمندی می شود.

فرماندار آستارا با تاکید بر برنامه ریزی و برنامه محور بودن مدیریت روستا بویژه توسط دهیاران یادآور شد: دهیاران می بایست اولویت های خود را در زمینه های مختلف تعیین تا با برنامه ریزی در مسیر رفع مشکلات و جبران کمبودها برآیند.

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته در شهرستان آستارا خدمات بسیاری در زمینه آسفالت، برق رسانی، گازرسانی، آبرسانی انجام داده است که این حجم از فعالیت ها نسبت به گذشته بسیار چشم گیر است.

وی گفت: معرفی این دستاوردها به مردم و زمینه سازی برای ارائه خدمات بیشتر نقش مهمی در تولید رضایتمندی آنان دارد.

وی از دهیاران خواست تا با شناسایی و معرفی ظرفیت های روستایی خود برنامه های اولویت دار خود را در زمینه خدمات مختلف به فرمانداری اعلام نمایند.

رنجکش گفت: در ارائه خدمات عمرانی باید پیوست های فرهنگی، اجتماعی آن را با هدف تولید نشاط اجتماعی در روستا در نظر گرفت.

دولت و ملت همدلی و همزبانی