چهارشنبه 5 تیر 1398
فرماندار آستارا:

ساماندهی ساحل صدف به عنوان یک تفرجگاه از اولویت های شهرستان است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/04/04 06:04 بازدید: 438

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: ساماندهی ساحل صدف به عنوان یک تفرجگاه از اولویت های شهرستان است و این محیط باید از حالت حلبی آبادی خارج و برای آن برنامه ریزی درست تری انجام شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری آستارا، یونس رنجکش در بازدید از طرح های سالمسازی شهرستان آستارا یادآور شد: به دنبال ایجاد تفرجگاهی دائمی با همکاری محیط زیست استان گیلان در ساحل صدف هستیم.
وی افزود: این ساحل یکی از جاذبه های خوب گردشگری منطقه است اما به دلیل قرار گرفتن در محدوده مناطق چهار گانه مشکلاتی از نظرقوانین  محیط زیست برای ایجاد تاسیسات خدماتی و استفاده مردم وجود دارد.
وی ادامه داد: در نشست هایی که با محیط زیست استان گیلان داشته ایم تلاش بر این است تا با حفظ شرایط محیط زیست نسبت به بهره وری مناسب از این منطقه اقدام شود و بتوانیم با ایجاد امکانات رفاهی و خدمات مناسب این تفرجگاه را احیا نماییم.
وی گفت: هم اکنون وضعیت خدمات دهی در این منطقه مناسب نیست و امسال با بهره گیری از توان تعاونی دهیاری ها تلاش داریم تا این منطقه مدیریت شود.
وی ادامه داد : برای اجرای طرح تفرجگاهی تاسیساتی به صورت موقت از محیط زیست گیلان مجوز دریافت شده است و قرار است خدمات مناسبی در آن ساماندهی شود.
وی اظهار داشت: اولویت واگذاری غرفه ها در این محل به بومیان منطقه به شرط اجرای طرح الگویی ارائه شده توسط تعاونی دهیاری ها است.
به گفته فرماندار آستارا، مردم منطقه نیز باید کمک کنند تا با راهکارهای  اصولی نسبت به ایجاد فضای کسب و کار پایدار در این ساحل اقدام شود.
رنجکش افزود: متاسفانه به دلیل رویکردهای اشتباه و عدم رعایت اصول لازم نسبت به بهره وری صحیح از جاذبه های گردشگری شهرستان آستارا مانند ساحل صدف اقدام خوبی انجام نشده و تمام کارها مقطعی بوده است.
وی در بازدید از سایر نقاط سواحل شهرستان آستارا ضمن تاکید بر بازگشایی طرح های سالمسازی از روز یکشنبه خواستار ارائه خدمات مطلوب به گردشگران و تامین امنیت آنان در تعطیلات پیش رو شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی