چهارشنبه 27 شهریور 1398

فرماندار آستارا: قضات حساس ترین ترازوی عدالت را در دست دارند.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/06 07:25 بازدید: 70

فرماندار شهرستان مرزی بندرآستارا در دیدار با رئیس دادگستری و دادستان شهرستان که به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه صورت گرفت، یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای هفتم تیر را گرامی و اظهار داشت: قضات حساس ترین ترازوی عدالت را در دست دارند و از ارکان برقراری مساوات در جامعه هستند.
وی ادامه داد: این شهرستان به دلیل جایگاه خاص آن و همچنین وجود گمرک و تردد اتباع داخلی و خارجی در کنار ماموریتهای سازمان های مسئول از حساسیت خاصی برخوردار است و فعالیت ها و ماموریت های سازمانی در آستارا بیشتر جنبه ملی دارد.
فرماندار آستارا ضمن تشکر از تعامل خوب قوه قضائیه و مجموعه همکاران این حوزه در این شهرستان مرزی با مدیران اجرایی یادآور شد: این تعامل در راستای حفظ و صیانت از حریم قانون نقش مهمی در رفع مشکلات و کمک به توسعه شهرستان دارد.
وی تاکید کرد: بخش عمده ای از پرونده هایی که وارد دادگستری می شوند می‌توانند با آموزش‌های عمومی و آشنایی مردم با قوانین کاهش یابد که نیازمند برنامه‌ریزی است.
رستم زاد یادآور شد: دستگاه قضا یکی از حلقه‌های ارتباط میان مردم و حاکمیت است و وجود اعتماد به حلقه آخر سبب ایجاد نظم در حلقه‌های قبلی شده و در این صورت می‌توان به اهمیت جایگاه قضا پی برد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی