چهارشنبه 27 شهریور 1398

معاون فرماندار آستارا: برخی روستاها کمبود فضای آموزشی دارند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/18 11:27 بازدید: 71

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار آستارا گفت: برخی روستاهای این شهرستان با کمبود فضای آموزشی و تعدادی از مدارس ابتدایی، با کمبود معلم مواجه هستند و باید برای جبران آنها برنامه ریزی و تلاش شود.
سامان ساسانیان روز دوشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش در فرمانداری آستارا افزود: ساخت مدارس جدید به ویژه در مناطق محروم، انگیزه تحصیل دانش آموزان را افزایش می‌دهد و باید در این رابطه اقدام کنیم.

وی اظهار کرد: در برخی مدارس ابتدایی به دلیل کمبود معلم و استفاده از معاونان آموزشی برای جبران آن، سطح کیفی آموزش پایین می‌آید و باید امکان تأمین مربی و بهره مندی از نخبگان علمی فراهم شود.

وی با اشاره به آغاز موج جدید مسافرت‌های تابستانی به آستارا بعد از پایان کنکور سراسری، رفع نواقص سیستم‌های سرمایشی و آمادگی مدارس را برای اسکان گردشگران فرهنگی خواستار شد.

معاون فرماندار آستارا افزود: سه خانه ورزش در مدارس روستایی ایجاد شده و همکاری اداره‌های آموزش و پرورش و ورزش و جوانان برای توسعه خانه‌ها و ورزش‌های بومی و محلی ضروری است.

مدیر آموزش و پرورش آستارا هم در این جلسه گفت: ۸۰ درصد کتب مقطع ابتدایی و ۵۰ درصد کتب متوسطه دوم تأمین شده است و بقیه کتاب‌ها تا آغاز سال تحصیلی تأمین خواهد شد.

سجاد موسوی اظهار کرد: در سال تحصیلی آینده، ۵۴۴ کلاس درس در مدارس فعال خواهند شد و باید زباله محوطه مدارس، با پیگیری مدیران و شهرداری‌ها به موقع جمع آوری شود.

وی ادامه داد: دارالقرآن آستارا با رشته‌های روخوانی، روانخوانی و حفظ جز ۳۰ قرآن، در ساختمان قدیمی آموزش و پرورش به منظور غنای اوقات فراغت دانش آموزان راه اندازی شده است.

محسن آهنی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا هم در این جلسه از افزایش نظارت‌ها به مراکز آموزش مهارت‌های کنکور، به علت بالا بودن شهریه‌های آنها خبر داد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی