چهارشنبه 27 شهریور 1398

فرماندار آستارا: دستگاه های فرهنگی شهرستان با اجرای برنامه های مختلف، بسترهای گرایش اقشار جامعه به مطالعه کتاب را فراهم نمایند.

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/04/22 23:32 بازدید: 41

فرماندار آستارا: دستگاه های فرهنگی شهرستان با اجرای برنامه های مختلف، بسترهای گرایش اقشار جامعه به مطالعه کتاب را فراهم نمایند.

حسن رستم زاد در جلسه انجمن کتابخانه ها در فرمانداری آستارا افزود: با فضاسازی مناسب در سطح شهر و تشویق کودکان و نوجوانان عضو کتابخانه ها از جمله اموری است که باعث تقویت فرهنگ مطالعه در جامعه می شود.

وی اظهار کرد: کتاب به عنوان یک کالای ارزشمند فرهنگی در جوامع توسعه یافته جایگاه ویژه ای را داراست و شهرداری های آستارا و لوندویل در پرداخت نیم درصد درآمد خود به کتابخانه ها بیش از پیش همت ورزند.

وی بیان کرد: باید از ظرفیت خیران در حوزه کتاب و کتابخانه ها در آستارا به جهت موقعیت خاص فرهنگی و نرخ بالای باسوادی در این شهرستان استفاده شود.

فرماندار آستارا گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی توجه به مقوله فرهنگی به خصوص حوزه کتاب و کتابخوانی از اهمیت خاصی برخوردار است و متولیان امر باید به این موضوع توجه نمایند.

معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار آستارا هم اظهار کرد: باید از ظرفیت مدارس برای ترویج فرهنگ مطالعه به درستی استفاده شود و ایجاد کتابخانه در مدارس و اهدای کتاب به دانش آموزان باید مورد توجه قرار بگیرد.

سامان ساسانیان افزود: برگزاری نشست های کتابخوان و معرفی کتاب های جدید برای پایگاه های بسیج و انجمن های هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ضروری است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی