پنجشنبه 14 آذر 1398

فرماندار آستارا گفت :غرب از طریق قدرت رسانه ای بدنبال برقراری هژمونی خود بر سایر کشورهاست

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/04 09:59 بازدید: 88

اولین کارگاه آموزشی علمی خبرنویسی با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه و روابط عمومی ادارات شهرستان مرزی بندر آستارا در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.
فرماندار آستارا برگزاری این دوره را فرصتی برای فعالان عرصه خبر دانست و گفت: آستارا همواره به علم، فرهنگ و دانش معروف بوده و این گونه دوره های آموزشی خبر نویسی در جهت اعتلا و پیشرفت علمی خبرنگاران شهرستان به عنوان یک بازوی قدرتمند در بیان مشکلات جامعه تاثیر بسیاری خواهد داشت.
حسن رستم زاد جنگ امروز را رسانه‌ای دانست و بیان کرد: کشور های غربی امروز از طریق رسانه ها و اطلاعات و اخبار می خواهند هژمونی خودشان را بر سایر کشورها حفظ کنند و امپریالیسم خبری به دنبال این است که بیشترین تاثیر گذاری را بر سایر کشور ها داشته و توسعه فرهنگ غرب را در دنیا ایجاد کند و در این راستا رسانه های ما وظیفه دارند جواب متقابل را با قدرت بدهند و اجازه ندهند که رسانه های غربی اخبار و اطلاعات جامعه مارا تحریف و منتشر کنند زیرا آنها می خواهند با استفاده از خبرگزاری ها و قدرت رسانه ای که دارند استعمار را به شکل جدیدتر و به روزشده آن در کشور های دیگر حفظ کنند.
وی ادامه داد: آمریکا پیش از حمله به هر نقطه ای ابتدا از طریق ابزار رسانه روحیه کشورهای هدف را تضعیف و زمینه حضورشان را فراهم و توجیه کرده و ذهنیت مردم دنیا رو همراه و سپس تجاوز می کند و رسانه هایش بعنوان جاده صاف کن این جریان هستند به همین دلیل ما نیز باید با تقویت رسانه‌های خود در مقابل توطئه‌های آنها ایستاده و اجازه رسیدن به اهداف شان را ندهیم.
نماینده دولت در آستارا با اشاره به اهمیت تاثیر گذاری رسانه گفت: زمانی رسانه ها تاثیر گذار خواهند بود که که سه مقوله سرعت، دقت و صحت خبر را رعایت کنند و از زمانی که بشر بوده رسانه نیز حضور داشته است، رسانه همواره در تاریخ نقش موثر خود را نشان داده و تاثیر گذاری آن گاهی از تسلیحات نظامی نیز قوی تر است.
رستم زاد تاکید کرد: رسانه بهترین سنسور و حرارت سنج جامعه است که میتواند بهترین ناظران جامعه باشند و بر کار مدیران و مسئولین نظارت کرده و ضعفها را در جهت اصلاح آن بیان کنند و پل ارتباطی بسیار خوبی بین مردم و مسئولین باشند و در این راستا واقعیات جامعه را منعکس نمایند.
وی فضای مجازی را به تعبیر مقام معظم رهبری واقعی ترین فضا دانست و تصریح کرد: در سال رونق تولید مقوله تولید موفق خبر ها، ارتقای اطلاعات و دانش علمی خبرنگاران می باشد.
گفتنی است اولین کارگاه آموزشی علمی خبر نویسی با حضور خبرنگاران، اصحاب رسانه و روابط عمومی ادارات آستارا با تدریس مجید محمدپور رئیس اسبق ایرنای گیلان در یک روز در گالری معراج این شهر برگزار می‌شود.
این کارگاه از صبح امروز با حمایت و همکاری فرمانداری شهرستان و توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دفتر خبرگزاری جمهوری اسلامی در آستارا در حال برگزاری بوده و به شرکت کنندگان گواهی نامه داده می شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی