پنجشنبه 14 آذر 1398

فرماندار آستارا: مرز آستارا یکی از امن ترین مرزهای کشور است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/10 21:36 بازدید: 87

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در جلسه خدمات سفر اظهار داشت: مرز آستارا یکی از امن ترین مرز های کشور است که ماهانه حدود 70 هزار نفر از این مرز تردد می کنند.
وی ادامه داد: به دلیل وجود روابط خوب با کشور آذربایجان و تعاملات دوجانبه در سطح بالا خوشبختانه تا کنون مشکلی دراین خصوص گزارش نشده است.
رستم زاد تاکید کرد: با اتخاذ تدابیر لازم در جهت حفظ و گسترش نظم اجتماعی و تحقق حقوق شهروندی اجازه هیچ گونه اخلال در آن را نخواهیم داد.
وی با اشاره به طرح ساماندهی دلالان و دستفروشان مقابل پایانه مرزی آستارا، گفت: به زودی غرفه بندی و ساماندهی دست فروشان و دلالان در حاشیه این محل و در پارکینگ مقابل پایانه مرزی آستارا آغاز خواهد شد.
فرماندار آستارا در بخش دیگر سخنان خود از فرهنگ سازی برای پرهیز از ریختن زباله در طبیعت و مناطق عمومی و گردشگری با هدف کاهش حجم آن سخن گفت و خاطر نشان کرد: بحث زباله باید دغدغه اصلی شهروندان باشد.
وی افزود: همه دستگاه های اجرایی شهرستان در کنار بهره مندی از توان سمن ها و گروه های مردم نهاد می توانند نقش بسزایی را در این راستا ایفا کنند.
وی در پایان بر روانسازی ترافیک خودروی در جاده ها و خیابان های شهرستان تأکید کرد و گفت: اگر ترافیک مبادی ورودی و خروجی شهرستان از جمله جاده حیران کاهش یابد، به طور یقین میهمانان بسیاری را در شهرستان میزبان خواهیم بود.
رستم زاد در پایان از بخشداران و دهیاران خواست نسبت به ساخت و سازهای غیر مجاز حساس تر بوده و نظارت ویژه ای به این موضوع داشته باشند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی