جمعه 15 آذر 1398

فرماندار آستارا: رسانه ها وجدان بیدار یک جامعه هستند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/20 08:59 بازدید: 87

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در مراسم تجلیل از خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: رسانه ها باتوجه به وظیفه ذاتی خود وجدان بیدار جامعه هستند.
وی ادامه داد: یکی از وظایف رسانه ها رصد مشکلات در سطح شهرستان و انتقال آنها به مسئولین است و مدیران دستگاه های اجرایی نیز موظف به پاسخگویی در حوزه کاری خود هستند.
رستم زاد یادآورشد: همانگونه که پیامبران وظیفه آگاهی بخشی به جامعه را داشتند خبرنگاران نیز اکنون آگاهی بخشان جامعه هستند و خبرنگاری نیز جایگاه مقدسی دارد که باید شان آن حفظ شود.
وی اضافه کرد: وقتی از شهرستان آستارا نام برده می شود خود به خود بحث قلم و نویسندگی را نیز دارد زیرا این شهرستان یکی از باسوادترین و از صادر کنندگان معلم در استان بوده است.
فرماندار آستارا اظهار داشت: خبرنگاری و اطلاع رسانی کار بزرگی است مخصوصا در این زمان که بیشتر جنگ ها نرم و رسانه ای است زیرا با مراجعه به تاریخ در می یابیم که کشورهای متجاوز زمانی به کشور دیگر حمله نظامی می کنند که از مدتها قبل با جنگ رسانه ای و روانی که به جنگ نرم معروف است ابتدا سعی در ناامید کردن مردم دارند و زمانی که این ناامیدی به بالاترین حد خود رسید و انگیزه ای برای دفاع از کشور خود ندارند عملیات نظامی را شوع میکند که با کمترین هزینه و ریسک به اهداف خود برسد.
وی ادامه داد: همانگونه که مستحضر هستید شغل خبرنگاری ازجمله کارهای پرخطر در دنیا شناخته شده است و این امر نیز برگفته از خطرات و اهمیت شغل خبرنگاری واطلاع رسانی است.
رستم زاد اضافه کرد: آگاه کردن و بیدار کردن مردم از دیگر وظایف رسانه ها است و از رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد میکنند و از زمانی که بشر قدم در این کره خاکی گذاشت باتوجه به آثاری که از مردمان آن زمان از دوران غارنشینی برجای مانده میبینیم که انسان از همان ابتدا اهمیت اطلاع رسانی را درک کرده بود.
وی تاکید کرد: باتوجه به اتفاقات اخیر و تحریم وزیر امور خارجه از سوی ایالات متحده که نشان از تاثیر رسانه در ایجاد شکاف در جبهه غرب است شاهد هستیم زمانی که دکتر ظریف با ارائه مستندات و دلایل منطقی خود درمصاحبه با رسانه های غربی افکار عمومی مردم غرب را بیدار می کرد حاکمان ایالات متحده با تحریم دیپلماسی گفتگو سعی در جلوگیری از این بیداری دارند.
فرماندار آستارا اضافه کرد: خبرنگاران به عنوان چشم بیدار جامعه بهترین ناظران هم هستند که باید بر کار مدیران نظارت داشته باشند و اگر مدیری در حوزه کاری خود مناسب عمل نکرد تذکرات لازم را بدهند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی