چهارشنبه 27 شهریور 1398

یک طرح آسفالت راه روستایی و سه طرح آبرسانی، بمناسبت هفته دولت با حضور مسئولان محلی در آستارا به بهره برداری رسید

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/04 21:43 بازدید: 28

حسن رستم زاد فرماندار شهرستان آستارا در مراسم بهره برداری از طرح خط انتقال آب رودخانه آقچای به تصفیه خانه بهارستان این شهرستان گفت: تکمیل سد لاستیکی رودخانه ملاهادی و ساخت تصفیه خانه رودخانه چلوند، باید مورد توجه مسئولان دستگاه های متولی قرار گیرد تا مشکل آب شهرستان برطرف شود.
مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری آستارا هم گفت: با بهره برداری از این خط انتقال به طول چهار هزار و ۶۰۰ متر ، ۱۲۰ لیتر در ثانیه بر میزان تولید تصفیه خانه افزوده و بخشی از کمبود آب شرب جبران می شود.
علی رضا ملکی نژاد ادامه داد: طرح اصلاح و بازسازی شبکه توزیع ۶۲ واحد مسکونی نیز هم زمان با این طرح به بهره برداری رسید و برای اجرای این طرح ها ۲۵ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی بیان کرد: تنها منبع تامین آب شهر آستارا رودخانه و تصفیه خانه بهارستان با ۲۲۰ لیتر در ثانیه است و در فصل تابستان، نیاز شهر به ۳۰۰ لیتر آب در ثانیه افزایش می یابد.
محمد غزنویان مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی آستارا هم در آئین افتتاح مجتمع آبرسانی روستای قره سو بخش لوندویل گفت: برای این مجتمع با صرف هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال، یک حلقه چاه حفر و یک ایستگاه پمپاژ احداث و آب ۲ هزار خانوار تقویت شده است.
عباس آسایش رئیس اداره راه و شهرسازی آستارا هم در آئین افتتاح راه روستای شونان رود گفت: برای آسفالت این راه به طول ۲ هزار و ۴۰۰ متر، بالغ بر ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی