چهارشنبه 27 شهریور 1398

فرماندار آستارا: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های آینده خود را براساس بیانیه گام دوم انقلاب تدوین کنند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/04 21:54 بازدید: 29

فرماندار‌ شهرستان مرزی بندر آستارا در جلسه شورای اداری این شهرستان که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت و تجلیل از کارمندان برتر این شهرستان و با حضور امام جمعه محترم آستارا برگزار شد اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی برنامه‌های آینده خود را براساس بیانیه گام دوم انقلاب تدوین کنند زیرا توسعه کشور با مطالعه و عمل به این بیانیه علمی، امکان پذیر خواهد بود.

رستم‌زاد با تأکید براینکه پس از 40 سال، نظام و انقلاب اسلامی به سن بلوغ و پایندگی دست‌یافته است، تصریح کرد: در هر گوشه دنیا مستضعف و مظلومی وجود داشته باشد چشم آنها به جمهوری اسلامی ایران دوخته‌شده است تا از آنها دست‌گیری شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا خواستار تکریم ارباب‌رجوع در دستگاه‌های اجرایی این شهرستان شد و بیان کرد: اگر ارباب‌رجوع به فرمانداری مراجعه می‌کند این نشان می‌دهد که کارمند آن اداره نتوانسته مراجعه کننده خود را به نحواحسن توجیه کند.

وی خواستار صرفه‌جویی حداکثری در هزینه‌های جاری اعم‌از مصرف آب، برق، گاز و سوخت خودروهای اداری شد و گفت: با مدیران دستگاه‌های اجرایی که در ساعات غیراداری با خودروهای پلاک قرمز در سطح شهر ترددکرده و کار شخصی انجام می‌دهند برخورد می‌شود.

رستم‌زاد با بیان اینکه بالغ‌بر 24 مدیرکل استانی به شهرستان آستارا سفرکرده‌اند، عنوان داشت سفر مدیران‌کل استانی مصوبات خوبی برای شهرستان در بر داشته است و افزود: اگر مدیران شهرستانی نتوانند مصوبات مدیران‌کل را پیگیری و اجرا کنند یعنی آنکه توانایی مدیریت بر مجموعه تحت‌پوشش خود را ندارد.

وی بیان کرد: ساماندهی دکه های مقابل پایانه مرزی و لایروبی تالاب استیل نیازمند تعامل مسئولان است و دستگاه ها در جذب سرمایه گذار برای اجرا و پیشبرد طرح های گردشگری و آب و فاضلاب همکاری کنند.

فرماندار آستارا ادامه داد: رسیدگی به خواسته ها و مطالبات مردم باید در اولویت دستگاه های اجرایی باشد و مدیران، عملکرد خود را از طریق رسانه ها به گوش مردم برسانند.

رستم زاد گفت: امسال انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد و مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق های رای، برای نشان دادن اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران ضروری است.

رستم زاد به تحریم وزیر امور خارجه کشورمان از سوی آمریکا نیز گریزی زد و گفت: تحریم ظریف تحریم منطق و گفتگو است.

وی اضافه کرد: امروز با سفر دکتر ظریف به کشورهای اروپایی و آسیایی و نشست با سران آن کشورها نشان از منطق گرا بودن و اهل گفتگو و دیپلماسی بودن کشورمان است و نتیجه این سفر ها نیز انزوا و بی اعتمادی به ایالات متحده در سطح بین المللی است.

وی با اشاره به اینکه علی رغم مشکلات موجود، کارها و اقدامات خوبی در سطح کشور در حال انجام است و ما شاهد پویایی و پیشرفت هستیم، افزود: مسئولان باید خدماتی که نظام و دولت در کشور انجام می دهد را برای مردم بازگو و تبیین کنند و رسانه ها و مطبوعات نیز می بایست اخبار خدمات نظام و دولت را به مردم برسانند.

عالی ترین نماینده دولت در بندر آستارا از مسئولان و کارمندان ادارات خواست انضباط اداری و وجدان کاری را در دستگاه های مربوطه شان رعایت کنند.

رستم زاد بر استفاده از کالای ایرانی در راستای رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی در دستگاه های اجرایی تاکید کرده و خواستار صرفه جویی آب، برق و حامل‌های انرژی در ادارات و نهادهای دولتی شد.

امام جمعه بندر آستارا نیز با بیان اینکه وظیفه ماست در هرجایگاهی که هستیم برای خدمت به کشور و مردم اقدام کنیم، افزود: خدمت به مردم را برای خود افتخار بدانید چراکه خدمت به مردم نزد پروردگار متعال اجر و پاداشی والا دارد.

وی تصریح کرد: با مردم با هر روحیه و سلیقه‌ای که هستند به خوبی رفتار کنید و در راستای حل مشکلات آنان از هیچ تلاشی دریغ نکنید.

حجت الاسلام حافظ نیا در ادامه از مسئولان و کارمندان دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی خواست در کارهایشان احکام نورانی اسلام و قانون را فصل الخطاب قرار دهند.

امام جمعه بندر آستارا بر تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر و اجرای مصوبات این شورا در ادارات تاکید کرد.

گفتنی است، در پایان این آیین از سرهنگ جهانبخش آرمان فرمانده سپاه ناحیه آستارا، حسین خورشیدی رییس جمعیت هلال احمر، جواد معیتی شهردار بندر آستارا و رمضان دانش رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای به عنوان مدیران نمونه و تعدادی از کارمندان نمونه ادارات با اهدای لوح و جوایزی تجلیل به عمل آمد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی