چهارشنبه 27 شهریور 1398

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آستارا در پنجمین روز از هفته دولت ۱۰ طرح عمرانی و خدماتی نظیر آسفالت راه، توسعه برق روستا، بوم گردی و آبخیزداری بمناسبت هفته دولت و با حضور جمعی از مردم و مسئولان شهرستان آستارا به بهره برداری رسید

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/07 07:53 بازدید: 32

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آستارا در پنجمین روز از هفته دولت ۱۰ طرح عمرانی و خدماتی نظیر آسفالت راه، توسعه برق روستا، بوم گردی و آبخیزداری بمناسبت هفته دولت و با حضور جمعی از مردم و مسئولان شهرستان آستارا به بهره برداری رسید
حسن رستم زاد فرماندار آستارا با گرامیداشت یاد و نام شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت، بر ادامه بهسازی و آسفالت راه های روستایی توسط مسئولان امر تاکید کرد و از تامین قیر لازم برای این طرح ها خبر داد.
طرح هادی روستای باش محله و سیرالیوه بخش لوندویل اولین پروژه هایی بودند که به صورت همزمان به بهره برداری رسیدند.
در اجرای طرح هادی روستای باش محله که به طول ۴۵۰ متر و در عرض ۶ متر انجام شده، یکهزار مترمکعب زیرسازی و ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع آسفالت انجام شده است که برای اجرای طرح هادی روستای باش محله سه میلیارد و ۵۹۹ میلیون ریال هزینه شده است.
طرح هادی روستای سیرالیوه نیز در طول ۶۵۰ متر و عرض ۵ و نیم متر اجرایی شده، که یکهزار متر زیرسازی توسط دهیاری و سه هزار و ۶۰۰ متر عملیات آسفالت بوده که توسط اداره بنیاد مسکن انقلاب اسلامی انجام شده است.
برای اجرای این طرح نیز در مجموع ۲ میلیارد و ۷۶۵ میلیون ریال اعتبار صرف شده است.
ا بهره برداری از این طرح ها، ۸۰ خانوار در روستای باش محله و ۷۰ خانوار در روستای سیرالیوه از راه آسفالته برخوردار شدند.

اصلاح و بهینه سازی شبکه فشار ضعیف هوایی روستای خلیله سرا و تامین برق متقاضیان شهری و روستایی دیگر پروژه افتتاحی امروز بود که برای اجرای آن ۱۱ میلیارد و ۵۶۴ میلیون ریال هزینه شده است.

همچنین امروز سه واحد بوم گردی در روستای خلیله سرا بخش لوندویل با صرف اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره برداری رسید که ۶۰۰ میلیون ریال آورده متقاضی و مابقی از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید بوده است.

با بهره برداری از این واحدها که هر واحد ۴۳ متر مربع می باشد برای ۴ نفر اشتغالزایی شده است.

واحد پذیرایی و خدماتی ستاره استیل نیز دیگر پروژه ای بود که افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

برای بهره برداری از این واحد پذیرایی و خدماتی ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال هزینه شده که ۱۰۰ میلیون ریال آورده متقاضی و مابقی از تسهیلات صندوق کارآفرینی امید بوده که برای هفت نفر اشتغالزایی کرده است.

سه طرح آبخیزداری و احداث دیواره حفاظتی دیگر طرحی بود که به صورت همزمان به بهره برداری رسید برای اجرای این پروژه ها که در قالب اجرای آن ۲ هزار و ۲۴۸ مترمکعب مصالح به کار رفته است، ۸ میلیارد و ۳۸۰ میلون ریال هزینه شده است.

طرح خشک کنی چوب و پالت به روش حرارتی H-T در مجتمع مرمرین آخرین طرحی بود که به بهره برداری رسید، برای این طرح که هشت نفر اشتغالزایی داشته، ۳ میلیارد ریال هزینه شده است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی