چهارشنبه 27 شهریور 1398

فرماندار آستارا با تبریک فرا رسیدن هفته دولت به دولتمردان و مردم و گرامیداشت یاد و نام شهدای دولت شهیدان رجایی و باهنر در سخنرانی پیش از خبطه های نماز جمعه این شهرستان به فرازی از فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: اینک اجرای

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/12 19:17 بازدید: 24

فرماندار آستارا با تبریک فرا رسیدن هفته دولت به دولتمردان و مردم و گرامیداشت یاد و نام شهدای دولت شهیدان رجایی و باهنر در سخنرانی پیش از خبطه های نماز جمعه این شهرستان به فرازی از فرمایشات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اشاره کرد و افزود: اینک اجرای گام دوم انقلاب همانند جهاد بزرگی برای ساختن ایران اسلامی و دومین مرحله خودسازی و جامعه پردازی و تمدن سازی است و فصل جدید زندگی جمهوری اسلامی ایران، انقلاب و آرمان بزرگش که ایجاد تمدن نوین اسلامی و آمادگی برای طلوع خورشید ولایت عظمی ارواحنا فدا است نزدیک خواهد کرد .
رستم زاد ادامه داد: رهنمود های مقام معظم رهبری که مبنای آن اقتصاد مقاومتی، رونق تولیدداخلی، توسعه کشاورزی وتولید کالاهای ایرانی، جذب سرمایه گذاراست مخصوصا سرمایه گذاری خارجی، (اجرای اصل ۴۴قانون اساسی) یعنی موضوع خصوصی سازی وخروج از اقتصاد پولی که بتوانیم سرمایه گذاری و بخش خصوصی را واقف کنیم که شرکتها رابه معنای واقعی به طرف بخش خصوصی موفق ببریم.
وی اضافه کرد: به لطف خداوند و رهبری دانشمند و خون شهدای عزیزکه برای ایران اسلامی و آرمان های آن از جان خود گذشتند، امروز کشورمان نقطه ثبات منطقه است به گونه ای که در جای جای منطقه این اقتدار احساس می شود.
وی یادآور شد: مردم و مسئولین باید در کنار هم باشند تا با اتحاد و همدلی، خدمت رسانی را برای مردم که ولی نعمتان ما هستند سریعتر شود.
فرماندار آستارا ادامه داد: در حوضه فرهنگین نیز تولید این گونه محصولات باید با همفکری اصحاب فرهنگی افزایش یابد و همچنین در حوضه کشاورزی و گردشگری نیز باید اقدامات لازم را برای رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار داشته باشیم.
رستم زاد تاکید کرد: بزرگترین سرمایه کشور مردم همیشه در صحنه هستند و مامسئولین وظیفه داریم با اجرای صحیح برنامه های دولت و نظام که در راستای تسهیل امورات زندگی مردم هستند با قدرت حرکت کنیم.
وی اظهار داشت: مردم غیور ایران در دوران های مختلف ثابت کرده اند بهترین مردم تاریخ هستند زیرا سردمداران ایالات متحده تمام توان خود را به کار گرفته بودند تا با ایجاد اختلاف و تفرقه بین مردم و مسئولان، توطئه های پلید خود را اجرایی کنند که با بیداری مردم همه توطئه های بدخواهان خنثی شد.
وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: آستارا دروازه تمدنی استان گیلان و ایران و همچنین یکی از باسواد ترین مردم کشور را دارد و با توجه به پتانسیل های موجود در حوزه های گردشگری و اقتصادی به جرات می توان گفت شهرستان آستارا به تنهایی ظرفیت‌های اساسی یک کشور را دارد.
وی ادامه داد: شهرستان آستارادارای ۳۴۴کیلومتر وسعت با ۵۳کیلومتر مرز مشترک با کشور آذربایجان، و سه مرز ریلی ، دریایی و خشکی است و از نظر گردشگری نیز بلندترین آبشار کشور(لاتون)، پارک جنگلیبی بی یانلو و گردنه توریستی حیران که هر کدام می توانند به تنهایی قطب گردگشری و درآمدزا و اشتغالزا باشند.
رستم زاد افزود: اگر امروز ایلات متحده نفت و پتروشیمی ما را تحریم کرده، نمی‌تواند افکار و جوانان مارا تحریم کند و یقینا کشور ما با تلاش جوانان آینده درخشانی خواهد داشت.
وی اضافه کرد: در حوضه بهداشت،آب و فاضلاب،در زیبا سازی شهر شاید نواقصی داشته باشیم اما در حوضه بهداشت این نوید را میدهم که کار اجرایی نصب دستگاه سی تی اسکن از شنبه شروع خواهد شد وانتطار داریم همه مردم، نخبگان، فرهنگیان وسیاسیون که به ما کمک کنند در کنار ما باشند، نواقص شهر را به ما گوشزد کنند .
رستم زاد تاکید کرد: در گام دوم انقلاب رمز پیروزی ما، قرار گرفتن مردم و مسئولین در کنار هم است که بتوانیم این گام دوم را استوارتر و قوی تر برداریم و در این راه حضور مردم و حفظ اتحاد و انسجام درونی و دست انداختن در حبل المتین نظام و کمک و یاری رساندن به مسئولین برگ برنده همه ما و کشور، نظام و انقلاب است.
رستم زاد در پایان با برشمردن خدمات دولت در شهرستان آستارا گفت: امسال و همزمان با هفته دولت تعداد 53 پروژه با اعتباری بالغ بر 320 میلیارد ریال در شهرشتان آستارا افتتاح و تقدیم مردم شهرستان شد که شامل پروژه های کشاورزی، صنعتی، گردشگری، تولیدی، خدماتی و ... می باشد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی