چهارشنبه 27 شهریور 1398

فرماندار آستارا: اجرای برنامه های رونق گردشگری با رعایت کلیه موازین زیست محیطی اجرایی میشود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/15 13:26 بازدید: 34

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در نشست با مدیر کل محیط زیست استان اظهار داشت: اجرای برنامه های رونق گردشگری با رعایت کلیه موازی زیست محیطی اجرایی میشود و هدف دولت ایجاد اشتغال با بهره مندی از ظرفیت های موجود با مطالعه دقیق و بدون آسیب رسانی به محیط زیست است.
وی ادامه داد: ورود سالانه یک میلیون گردشگری خارجی و5 میلیون گردشگر داخلی به شهرستان آستارا نشان از اهمیت و گردشگرپذیری این شهرستان دارد که متولیان این امر باید در راستای جذب و ماندگاری بیشتر این حجم از گردشگران که به طور مستقیم اشتغال و درآمد نیز به همراه دارد تدابیر لازم را بیاندیشند و اجرا نمایند.
رستم زاد تاکید کرد: تالاب زیبا و منحصر به فرد استیل عباس آباد که زمانی نه چندان دور فقط محل تخلیه نخاله های ساختمانی و تعویض روغن خودروهای سنگین بود خوشبختانه امروز با همت همه مسئولان امر به یک قطب گردشگری تبدیل شده است که امیدواریم با پایان طرح های در حال اجرا در حاشیه این تالاب از اشتغال فصلی به سمت اشتغال دائمی برویم.
وی افزود: شهرستان آستارا به دلیل واقع شدن در منطقه جغرافیایی خاص، دارای ظرفیت های بسیاری از لحاظ گردشگری است و تمام جاذبه های گردشگری این شهرستان نیز از محیط طبیعی آن است که باید در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم و از این پتانسیل در جهت تولید اشتغال، جذب گردشگر، توسعه و آبادانی بدون هیچ گونه تخریب بهره مند شویم زیرا تخریب این نعمت خدا دادی از بین بردن تمام این فرصت هاست.
وی ادامه داد: ظرفیت ذخیره آب تالاب استیل اکنون حدودا یک و نیم میلیون متر مکعب است که با لایروبی آن حدود یک وسه دهم میلیون متر مکعب نیز به ظرفیت آن اضافه خواهد شد که جمعا به دو و هشت دهم میلیون متر مکعب میرسد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی