چهارشنبه 27 شهریور 1398

فرماندار آستارا: شهرستان مرزی بندر آستارا آمادگی کامل استقبال و پذیرایی از زائران خارجی اربعین حسینی(ع) به عنوان اولین ایستگاه را دارد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/16 21:25 بازدید: 30

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در جلسه ستاد اربعین حسینی استان گیلان که در این شهرستان برگزارشد اظهار داشت: شهرستان مرزی بندر آستارا آمادگی کامل استقبال و پذیرایی از زائران خارجی اربعین حسینی(ع) به عنوان اولین ایستگاه را دارد.
وی ادامه داد: امسال پیش بینی ورود نزدیک به 20 هزار نفر از زائران اربعین حسینی از طریق مرز آستارا به کشور را داریم که تدابیر لازم نیز در این زمینه اندیشیده شده است تا طبق سنوات گذشته عبور این عزیزان از شهرستان در کمال آرامش و امنیت و با خاطره خوب انجام شود.
رستم زاد با اشاره به پیامدهای قیام عاشورا افزود: انقلاب اسلامی ایران نیز الگو گرفته از قیام امام حسین(ع) علیه ظلم است و هدف آن امام بزرگوار از قیام، امر به معروف و نهی از منکر، حمایت از حق، مبارزه با جهل، اجرای عدالت و تشکیل حکومت اسلامی بود که امروز بیش از هر زمان دیگر جوامع به آن نیاز دارند.
رئیس ستاد اربعین شهرستان آستارا، آزادی و معرفت امام حسین (ع) را باعث آگاهی انسانها دانست و بیان کرد: با الگو گرفتن از پیامدهای عاشورا باید آن را در زندگی به کار گرفته و آن را برای آیندگان تبیین کنیم.
رستم زاد پیاده روی اربعین را قدرت نمایی آزادگان جهان دانست و تصریح کرد: امام حسین (ع) حتی از پیروان ادیان دیگر نیز ارادتمندانی داشته و همه ساله از آنها در راهپیمایی جهانی اربعین شرکت میکنند.
فرماندار آستارا ایجاد یک صرافی در مرز آستارا لازم دانست و اظهار داشت : استقرار این صرافی و همچنین گسترش خدمات پایانه مسافری و احداث ۲۴ چشمه سرویس بهداشتی گوشه ای از اقدامات صورت گرفته برای ارائه خدمات زوار اربعین حسینی است.
رستم زاد نزدیکترین مرز از گیلان به عراق را مرز مهران دانست و افزود : با توجه به نزدیکی مرز مهران به شهرستان آستارا دستگاه‌های متولی باید با بررسی های کارشناسی شده و در نظر گرفتن تمام ابعاد برای عبور زائرین از این مرز برنامه ریزی داشته باشند تا در زمان و هزینه صرفه جویی شود.
وی افزایش تجهیزات پزشکی در آستارا را از دانشگاه علوم پزشکی گیلان خواستار شد و ادامه داد: تجهیز بیمارستان جدید و حتی قدیم، افزایش تعداد آمبولانس‌های شهرستان و تجهیز امکانات پزشکی و بهداشتی به دلیل حضور پر تعداد زوار اربعین یک امر ضروری بوده و دستگاه های مربوطه استان باید در آستارا حضور پررنگ داشته باشند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی