چهارشنبه 24 مهر 1398

فرماندارآستارا: نوسازی بافت فرسوده شهری باید با توجه به معماری بومی منطقه انجام شود

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/10 09:36 بازدید: 26

فرماندارشهرستان مرزی بندرآستارا در جلسه بازآفرینی فضای شهری اظهارداشت: نوسازی بافت فرسوده شهری باید با توجه به معماری بومی منطقه که به گذشت زمان و با در نظر گرفتن شرایط اقلیمی این مناطق شکل گرفته است انجام شود تا اصالت معماری آستارایی که نشان دهنده فرهنگ غنی آن است حفظ شود.

وی ادامه داد: در خیابان های شهری و معابر عمومی به دلیل محدودیت فضای تردد شاهد ترافیک هستیم و مسئولان امر برای رفع این مشکل با استفاده از راهکار های کارشناسی شده چاره اندیشی کنند.

وی ادامه داد: باید متناسب با توسعه همه جانبه، به تقویت منابع آب شهری و ارائه خدمات بهتر به شهروندان توجه شود و دستگاه های اجرایی در راستای برنامه های عمرانی همکاری کنند.
رستم زاد اضافه کرد: با توجه به مفهوم حق به شهر که شامل تعلق یافتن شهر به شهروندان و مشارکت آنان در امور شهری است. از این رو مهم‌ترین مقولات پیش روی این مفهوم در خلق فضای شهری باکیفیت شامل حکمرانی شهری؛ شمول اجتماعی؛ تنوع فرهنگی در شهر و آزادی‌های اجتماعی و حق دسترسی به خدمات شهری برای تمامی ساکنان شهر است که باید مورد توجه قرار گیرد.

شهردار آستارا هم گفت: خیابان های تله سفی، قنبرمحله و کشاورز و کوی حمزه بیگ به مساحت حدود ۷۰ هکتار دارای بافت فرسوده است و ساخت سالن های ورزشی، ایستگاه آتش نشانی و فرهنگسرا در آن مناطق در دستور کار است.

جواد معیتی افزود: بهسازی محل دفن زباله به مساحت ۱۵ هکتار و تکمیل طرح ساحلی سفیر امید در اولویت برنامه های شهرداری است و امیدواریم، اعتبار لازم تامین شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی