چهارشنبه 24 مهر 1398

فرماندار آستارا: امنیت موجود درجامعه نشانه اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/14 08:26 بازدید: 24

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا در مراسم صبحگاه مشترک نیروهای مسلح شهرستان که به مناسبت هفته نیروی انتظامی در محوطه هنگ مرزی این شهرستان برگزار شد ضمن تبریک این هفته؛ اظهار داشت: امنیت موجود درجامعه نشانه اقتدار نیروهای نظامی و انتظامی است.
وی ادامه داد: شهرستان آستارا شهرستانی مرزی است و مرزبانان عزیز که برای حفظ امنیت مرزهای کشور و شهرستان شبانه روزی فعالیت و خدمت می‌کنند قدردانی میکنیم.
رستم زاد در ادامه افزود: آستارا شهرستانی ساحلی و بندری و گردش پذیراست وظیفه مضاعف در این حوزه و حوزه ساماندهی سواحل بر عهده نیروی انتظامی است که در این ایام فعالیت کردند و حافظ نظم و امنیت بودند.
وی اضافه کرد: شهرستان آستارا هم مرز آبی و هم مرز خاکی در این دارد و نیاز به حفظ نظم و امنیت در این منطقه بسیار حساس که نیروی انتظامی این وظایف را بر عهده دارد که بسیار هم حساس و گسترده است.
رستم زاد تاکید کرد: نیروی انتظامی باید مقتدر باشد و قانونمندو الحمدالله چنین است بخشی از قضاوت مردم در مورد نظام وکشور و مسعولین کشوری مستقلا به نحوه برخوردها و عملکرد شما بستگی دارد و عمده برخوردی که با مردم می‌کنید، می‌شود قضاوت مردم در مورد نظام وکشور و مسئولین کشورو طبیعتاً آنچه که اتفاق خواهد افتاد و تلاشی که خواهید داشت افزایش این اعتماد به مسعولین است.
فرماندار آستارا اظهار داشت: وظیفه نیروی انتظامی همانطور که از اسمش پیداست ایجاد نظم و انتظام بخشی است و حفظ و حراست از مرزهای کشور است، از این مرزها به قدمت چندین سال است که اجازه ندادیم یک وجب از این خاک جا به جا شود و این مهم در صد سال گذشته بی سابقه است .
وی در پایان ضمن قدر دانی از وزیر مقتدر کشور جناب آقای رحمانی فضلی و همچنین آقای سامانی معاون هماهنگی وزارت کشور و همچنین استاندار اسبق آقای دکتر سالاری و استاندار فعلی، آقای دکترزارع و دکتر جلالی، دکتر کلانتری و دکتر حیدری به پاس برقراری «فوق‌العاده حق نوار مرزی کارکنان دولت» در شهرستان آستارا افزود: حق مرزی یکی از مطالبات مردم شریف شهرستان آستارا بود که در دولت تدبیر و امید محقق شد و این هدیه دولت خدمتگذار به مردم این شهرستان مرزی بود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی