چهارشنبه 24 مهر 1398

فرماندار آستارا: باتوجه به تجربه آبگرفتگی در سالهای ماضی، اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از این موضوع لازم و ضروری است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/07/14 09:22 بازدید: 22

فرماندار شهرستان مرزی بندرآستارا در جلسه ستاد بحران این شهرستان اظهار داشت: باتوجه به تجربه آبگرفتگی در سالهای ماضی، اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از این موضوع لازم و ضروری است و دستگاه های متولی باید پیش بینی های لازم را داشته باشند.
وی ادامه داد: مطابق پیش بینی هواشناسی، امسال شاهد سرمای زودرس و افزایش میزان بارندگی خواهیم بود و این امر با توجه به اینکه کشور ما در منطقه خشک قرار دارد و چندین سال نیزبا خشکسالی مواجه بوده در صورتی که این نزولات آسمانی و نعمت الهی را به درستی مدیرت نکنیم تبدیل به بحران می شود و در این راستا دستگاه های خدمات رسان با بکارگیری تجهیزات و امکاناتآمادگی لاززم را داشته باشند.
وی اظهار کرد: طغیان برخی رودخانه ها نظیر احمدچای در پی بارش های پاییزی، با لایروبی برخی نقاط حساس توسط شهرداری و دستگاه های مرتبط مهار شد.
فرماندار آستارا گفت: باران شدید، موجب ریزش سنگ و گل و لای کوه به محور آستارا-اردبیل می شود و راهداران و پلیس راه با آمادگی کامل، جاده را برای تردد در تعطیلات پایان هفته آماده کنند.
رستم زاد افزود: در بارندگی و سیلاب ها به خطوط آبرسانی و تصفیه خانه آستارا خسارت وارد شده است و شرکت آب و فاضلاب شهری با همکاری بخشداران، با هدایت آب های سطحی از تکرار مشکل و قطعی آب جلوگیری کنند.
وی ادامه داد: بحران و حادثه، زمان مشخص ندارد و قصور در خدمات رسانی و رفع مشکلات مردم، از هیچ مدیری پذیرفته نخواهد شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی