جمعه 15 آذر 1398

جلسه سازمانهای مردم نهاد شهرستان با محوریت صدور مجوز انجمن MS شهرستان توسط هیات نظارت بر سازمانهای مردم نهاد شهرستان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/09/10 13:25 بازدید: 15

جلسه سازمانهای مردم نهاد شهرستان با محوریت صدور مجوز انجمن MS شهرستان توسط هیات نظارت بر سازمانهای مردم نهاد شهرستان ساعت 30/12 روز پنجشنبه مورخ 07/09/98 و با حضور اعضاء اصلی و فرعی هیات نظارت بر سازمانهای مردم نهاد شهرستان درمحل سالن اجتماعات شماره 2 فرمانداری تشکیل گردید
لقمانی مقدم در جلسه هیات نظارت بر سمن ها با اشاره به حضور حداکثری مردم در امر توسعه و سلامت کشورگفت : برای اینکه بتوانیم زمینه مشارکت حداکثری مردم و گروههای اجتماعی را در توسعه پایدار کشور داشته باشیم نیاز به تشکیل سازمانهای مردم هستیم .چرا که استفاده از ظرفیت سازمانهای مردم نهاد یکی از کارهای صحیح و درستی است که با تفکرات متفاوت خروجی و بازدهی مناسب داشته باشیم .
معاون برنامه ریزی در ادامه اضافه کرد : امروزه تشکیل سازمانهای مردم نهاد از رشد چشمگیری برخوردار هست . واعتقاد دولت نیز بر این هست که مسائل باید از دولتی بودن خارج و هر جا لازم بود به خود مردم واگذار شود .
ایشان با اشاره به مزیت های سازمانهای مردم نهاد گفت:تشکیل سازمانهای مردم نهادباعث کاهش هزینه های دولت و بهینه سازی تصمیم گیریها می شودهمچنین باعث میشودکه دربرخوردبا مسائل متفاوت،دیدگاههای متفاوت عنوان کنیم .
لقمانی مقدم اظهار داشت : از چند سال پیش که بحث تشکیل سازمانهای مردم نهاد مطرح شده است در شهرستان آستارا تعداد سمنها یی که از فرمانداری پروانه فعالیت دریافت کرده اند به 7 مورد رسیده است و امروز نیز انجمنMS شهرستان هشتمین سازمان مردم نهادی است که امروز مجوز پیگیری مراحل ثبت آن صادر می شود .
معاون برنامه ریز ی در ادامه به استفاده از ظرفیت این سازمانها افزود : ادارات تخصصی و هیات نظارت بر سمن ها می توانند علاوه بر عملکرد سازمانهای مردم نهاد از توان و ظرفیت آنها در پیشبرد اهداف سازمانی خود استفاده نمایند .
ایشان در ادامه به اهداف این انجمن گفت : انجمن MS شهرستان گروهی هستند که جهت حمایت معنوی از بیماران ام اس درراستای بهبودوارتقاء وضعیت درمانی، معیشتی ، آموزشی، اشتغال و فرهنگی اقدام به تاسیس این انجمن کردند .
لقمانی مقدم در پایان افزود : سازمانهای مردم نهاد می توانند در حوزه های مختلف فعالیت می کنند و در تمامی حوزه ها ورود کرده و به مسئولین کمک کنند . و این می تواند در پیشبرد اهداف سازمانی راهگشا باشد
در پایان جلسه مجوز انجمن MS شهرستان توسط هیات نظارت بر سازمانهای مردم نهاد صادر شد .

دولت و ملت همدلی و همزبانی