چهارشنبه 5 تیر 1398
بخشدار مرکزی آستارا :

کوه خواری در کوهستان حیران آستارا صحت ندارد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/09/17 15:38 ویرایش : ‎1396/09/17 15:38 بازدید: 555

بخشدار مرکزی آستارا با اشاره به نظارت مستمر بر کوهستان حیران این شهرستان، خبر برداشت غیرمجاز یا کوه خواری در آن را تکذیب کرد.
بابک باستانی در مصاحبه با ایرنا گفت: ادعای مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر کوه خواری در محدوده روستای کشفی کوهستان حیران آستارا صحت ندارد و متجاوزان به عرصه های منابع ملی و طبیعی این شهرستان، بدون چشم پوشی به مراجع قضایی معرفی می شوند.
سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا نیز گفت: در محدوده روستای کشفی کوهستان حیران آستارا 2 معدن مصالح وجود دارد و معدن شماره یک تعطیل و شماره 2 فعال است.
محسن آهنی افزود: بعد از اخذ استعلام از ادارات حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و آبخیزداری، جهاد کشاورزی و راه و شهرسازی و با اطلاع دهیاری و شورای اسلامی حیران، مجوز برداشت سنگ لاشه از معدن شماره 2 روستای کشفی از سوی اداره صنعت، معدن و تجارت آستارا صادر شده است.
وی اظهار کرد: بر اساس این مجوز، معدنکاران از 26 مهرماه تا 26 آذرماه امسال 130 هزار تن سنگ لاشه برای اصلاح پیچ محور آستارا به اردبیل و تامین مصالح طرح ملی راه آهن آستارا - آستارا برداشت خواهند کرد.
وی ادامه داد: برداشت روزانه از معدن یاد شده بررسی و احصاء می شود و بعد از پایان مهلت برداشت، از هرگونه فعالیت در آن معدن جلوگیری خواهد شد.
آهنی یاد آور شد: با توجه به توسعه فناوری های اطلاع رسانی و اشرافیت کارکنان اداره صنعت، معدن و تجارت به حوزه کاری خود، هر گونه فعالیت در محدود معادن و منابع طبیعی این شهرستان رصد می شود و در این راستا برابر قانون با متخلفان برخورد خواهد شد.
کوهستان حیران آستارا روستاها و مناطق گردشگری متعدد را شامل می شود و محور آستارا به اردبیل با پیچ و خم زیاد از آن می گذرد.
شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی