چهارشنبه 24 مهر 1398

فرماندار آستارا: سازمان های مردم نهاد با مطالعه دقیق بیاینه گام دوم انقلاب، در تحقق آن سهیم باشند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/05/08 07:05 بازدید: 83

به گزارش روابط عمومی فرمانداری آستارا؛ حسن رستم زاد فرماندار آستارا در نشست با سازمان های مردم نهاد این شهرستان اظهار داشت: سازمان های مردم نهاد با مطالعه دقیق بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب می توانند در توسعه و پویایی هرچه بیشتر انقلاب اسلامی و ایران اسلامی سهیم باشند .
رستم زاد یادآور شد: فعالیت بر مبنای علم ، آگاهی، دانش ، شناخت، مطالعه دقیق و استفاده از نخبگان و صاحب نظران هر حوزه موفقیت و تعالی را برای جامعه در پی خواهد داشت.
وی با تاکید بر حضور بانوان و جوانان در سازمان های مردم نهاد تصریح کرد: با بهره مندی از ظرفیت جوانان و بانوان در سمن ها می توان جامعه را در حوزه های مختلف بویژه فرهنگی و اجتماعی به رشد و توسعه پایدار رساند.
نماینده عالی دولت در شهرستان آستارا اضافه کرد: مدیران عامل و اعضای سمن ها با مطالعه دقیق و کامل اساس نامه به مفاد آن با دقت عمل نمایند و بر اساس آن استراتژی و نقشه راه را ترسیم نمایند و طبق آن حرکت نمایند زیرا حرکت در مسیری که مبتنی بر دانش و عقلانیت و منطق باشد نتیجه بخش خواهد بود.
وی ادامه داد: سمن ها باید در تمامی حوزه ها ورود کنند و به دولت در حل مشکلات کمک کنند و این هماهنگی و همکاری باید متقابل باشد و اگر توان خود را روی یکدیگر بگذارند که مطمئنا قدرتمندتر عمل خواهید کرد و این همکاری با عث شکل گیری هم افزایی بیشترخواهد شد.
رستم زاد خطاب به سمن های شهرستان اضافه کرد: بهترین معرف شما در جامعه فعالیت شما در جامعه است و مردم بهترین قضاوت کننده هستند و در این راستا اجتماع را نسبت مسائل روز حساس و آگاه نمایید و اصل و اساس را آگاهی مردم بر اساس ارزشهای اسلامی قرار داده تا کارها سریعتر و با کیفیت تر انجام شود و بسیاری از مشکلات جامعه نیز رفع می شود.
وی خطاب به مدیران دستگاه های اجرایی افزود: تمامی مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان موظف به بهره مندی از ظرفیت سمن ها در راستای خدمات دهی مطلوب به شهروندان هستند و یکی از معیار های ارزشیابی مدیران نیز همکاری و هماهنگی با سمن ها است.

وی ادامه داد: برای بهره مندی از مشارکت مردمی که یکی از بزرگترین ظرفیت های این سازمان ها است، اعضای سمن ها باید خود و جامعه هدف را خوب بشناسند و طبق همان شناخت برنامه های خود را ترسیم نمایند.
رستم زاد با تاکید بر جایگاه ویژه سازمان های مردم نهاد در دولت تدبیرو امیداظهار داشت: فرمانداری آستارا بر اساس تاکیدات ریاست محترم جمهوری بر فعالتر شدن و قانونمند نمودن فعالیت های سازمان های مردم نهاد در جهت خدمات رسانی مطلوب به جامعه و رفع برخی مشکلات با همکاری این سازمان ها، جلسات منظم ماهانه را پیش بینی نموده که در این جلسات پیشنهادات و راهکار ها برای رفع کمبود ها را ثبت و پس از بررسی های کارشناسان هر حوزه، اجرا خواهد شد.
وی با تاکید بر ظرفیت بالای شهرستان آستارا در رشد و توسعه اقتصاد استان و کشور از سازمان های مردم نهاد خواست تا با اعلام یک فراخوان عمومی از مردم راهکار های بهره مندی از این ظرفیت ها را ثبت نموده و مورد مطالعه علمی قرار داده و برای اجرا در اختیار دستگاه های متولی قرار دهند که به سه پیشنهاد برتر و برگزیده دراین زمینه جوایز ارزنده ای تعلق خواهد گرفت.
وی همچنین از مردم ، نخبگان و دانشگاهیان خواست تا راهکارای اجرایی خود جهت تحقق شعارهای گام دوم انقلاب را ارائه دهند.
رستم زاد با تاکید بر برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری اظهار داشت: مدیران عامل سازمان های مردم نهاد و اعضای آنها باید دقت لازم را در این برهه از زمان داشته تا وارد جناح بندی های سیاسی نشوند و اگر تصمیم به فعالیت سیاسی گرفتند نباید در قالب سمن ها باشد و به گونه ای عمل کنند که شاعبه سیاسی برای فعالیتشان پیش نیاید در حالی که باید مشارکت لازم را برای حضور حداکثری مردم و پرشور و نشاط کردن آن داشته باشند زیرا هرچه انتخابات پرشور برگزار شود به همان میزان توطئه های بدخواهان ایران اسلامی نیز از بین می رود و خنثی می شود.
در پایان مدیران عامل سازمان های مردم نهاد از فرماندار آستارا به دلیل برگزاری این نشست و حمایت های صورت گرفته از سوی فرمانداری جهت برگزاری مراسمات و فعالیت های آن ها تشکر و قدر دانی بعمل آوردند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی