چهارشنبه 27 شهریور 1398

حجت الاسلام اسکندری امام جمعه اهل سنت روستای قره سو در آئین نماز جمعه: هرکس پیامبر اکرم(ص) را دوست دارد باید حسین(علیهم السلام) را هم دوست داشته باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1398/06/15 23:32 بازدید: 34

حسن رستم زاد فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا روز جمعه پانزدهم شهریور ماه سال جاری برابر با ششمین روز از ماه محرم ضمن دیدار با مردم روستای قره سو از توابع بخش لوندویل شهرستان مرزی بندر آستارا در آئین نماز جمعه این روستا شرکت نمود.
حضور در این مراسم که به اتفاق بخشدار بخش لوندویل و تنی چند از مسئولین شهرستان صورت گرفت، حجت السلام اسکندری امام جمعه روستا در ایراد سخنرانی خود به شمردن ابعاد مختلف سیره ائمه اطهار علیهم‌السلام، خصوصا حضرت علی(ع) و امام حسین(ع) پرداخت و اشاره نمود همه ما مسلمانان در اعتقاد به وجود مقدس و مبارک حضرت رسول اکرم(ص) مشترک هستیم و هر کس ایشان را دوست بدارد لاجرم حسین(علیهم السلام) امام حسن (ع) و امام حسین(ع) را هم دوست می دارد، بنابراین در عمل به چنین اعتقادی مابین شیعه و سنی تفاوتی نیست.
ایشان در ادامه افزود، ما مسلمانان علاوه بر مشترکاتی مانند پیروی از خداوند باریتعالی و پیامبر اعظم (ص) دارای مشترکات دیگری مانند کلام الله مجید، قبله مشترک و حب به ائمه اطهار هستیم و هرکس بخواهد تفرقه ای بین امت اسلامی ایجاد کند از ما مسلمانان نیست.
امام جمعه روستای قره سو تاکید نمود، علاوه بر گریه کردن در مصائب حضرت سید الشهدا می بایست اعمال دیگری مانند اقامه نماز، روزه و انجام فریضه امر به معروف و نهی از منکر نیز انجام شود و یکی از بهترین ابعاد امر به معروف را پرداختن به امور مسلمین و گره گشایی از کار آنان دانست.
وی از مسئولین حاضر در مراسم نماز جمعه تقاضا نمود بیش از پیش به رفع مشکلات موجود در روستای قره سو به عنوان پیشانی بندر آستارا اهتمام نمایند و با انعکاس معضلات به مراتب بالاتر استان و کشور، مانند گذشته در جهت آبادانی این قسمت از میهن اسلامی کوشا باشند که این موضوع عین امر به معروف است و علاوه بر خوشحالی مردم باریتعالی را خشنود خواهد نمود.
پس از پایان نماز، فرماندار شهرستان با استماع درخواست های چند تن از اهالی محترم روستا از آنان خواست برابر زمانبندی، طی روزهای آینده جهت بررسی و رفع مشکلات موجود با وی ملاقات نمایند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی