سه شنبه 29 مرداد 1398
فرماندار آستارا :

امکانات و شرایط پایگاه انتقال خون این شهرستان جوابگوی نیازها نیست

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/07/09 15:43 بازدید: 578

 فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: امکانات و شرایط پایگاه انتقال خون این شهرستان جوابگوی نیازها نیست و باید مورد توجه جدی مسئولان استان قرار گیرد.

 یونس رنجکش همزمان با  عاشورای حسینی در بازدید سرزده از پایگاه انتقال خون شهرستان مرزی بندر آستارا افزود: تلاش های انجام گرفته در این پایگاه قابل تحسین است اما کمبود نیرو و امکانات و تجهیزات این پایگاه نمیتواند نیازهای شهرستان را برطرف کند.

 وی اضافه کرد: پایگاه انتقال خون شهرستان آستارا با توجه به فرهنگ خوبی که مردم این شهرستان در اهدای خون دارند، یکی از پایگاه های مهم استان در دریافت و تامین خون است که کسب مقام اول این شهرستان در اهدای خون یکی از ویژگی‌های منحصر به فردی است که در این شهرستان مرزی باید به آن توجه کرد و در زمینه تامین امکانات و نیروی انسانی و تجهیزات لازم این نیازها باید از سوی مسئولان استانی برطرف شود.

 فرماندار آستارا ضمن تشکر از اهدا کنندگان خون در این پایگاه همزمان با عاشورای حسینی که به ادای نذر خود می‌پردازند یادآور شد: این احسان و نیکوکاری کار بسیار ارزشمندی است که برگرفته از آموزه های دینی  ماست .

وی ادامه داد: اهدا کنندگان خون در این روز ضمن ادای نذرخود اقدام نیکوکارانه ای را به تصویر می‌کشند که به واسطه آن جان انسان های  نیازمند را نجات داده می شود.

 وی گفت: نجات جان انسان ها یک تکلیف دینی و اجتماعی و اخلاقی است که مردم خوب این شهرستان به این مهم توجه جدی دارند و نیکوکارانه شرایط را برای بهبود وضعیت سلامت همنوعان خود فراهم می کنند.

 فرماندار آستارا همچنین در ادامه این بازدید سرزده ضمن تماس با مدیر کل انتقال خون استان گیلان از وی درخواست کرد تا  در زمینه رفع مشکلات پایگاه انتقال خون آستارا مساعدت ویژه ای داشته باشد.

 وی همچنین خواستار همراهی مسئولان شبکه بهداشت و درمان آستارا در رفع مشکلات و تامین نیروی انسانی مورد نیاز این پایگاه شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی