شنبه 27 بهمن 1397
آیین رونمایی از تجهیزات دریایی جدید منطقه ویژه اقتصادی آستارا؛

فرماندار آستارا : بهره مندی مردم آستارا از ظرفیت های سرمایه گذاری در منطقه باید در اولویت باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/02/09 13:01 ویرایش : ‎1397/02/09 13:05 بازدید: 279

فرماندار بندر مرزی آستارا در این مراسم گفت: بهره مندی مردم آستارا از فرصت ها و ظرفیت های سرمایه گذاری در منطقه باید در اولویت باشد و آنان اثرات این توسعه را لمس کنند.

یونس رنجکش در آیین رونمایی از تجهیزات جدید منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا افزود: این شهرستان به واسطه موقعیت جغرافیایی و استراتژیک از مزیت های بسیاری در حوزه ترانزیت زمینی، دریایی و ریلی برخوردار است که برای منافع ملی بسیار حائز اهمیت می باشد اما نیاز است تا متناسب با این ویژگی ها  مردم شهرستان نیز از آن بیشتر برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: توجه به مشاغل مختلف مرتبط با مزیت های موجود و سرمایه گذاری در بخش صنایع تبدیلی با هدف تولید ارزش افزوده خدمات و موقعیت های فعلی می تواند در کاهش بیکاری ، افزایش اشتغال زایی و رشد و رونق اقتصادی در آستارا بسیار اثر بخش باشد.

فرماندار آستارا ضمن تشکر از استاندار گیلان به دلیل حمایت در خصوص بهره مندی صحیح از ظرفیت های آستارا  و ارائه برنامه های راهبردی در مسیر خدمات دهی بهتر به مردم و تاکید در راستای تولید شغل پایدار برای آنان در منطقه اضافه کرد: حضور مکرر دکتر سالاری در آستارا و  پنج سفر در طی شش ماهه اخیر نشان از دغدغه های جدی ایشان برای شهرستان و برنامه ریزی در راستای بهره مندی از تمام ظرفیت های آستارا دارد.

رنجکش همچنین ضمن تشکر از مجموعه خدمات انجام گرفته در بندر و منطقه ویژه اقتصادی  و تلاش های شرکت کاوه به عنوان سرمایه گذار بخش خصوصی بر ضرورت توجه جدی به حوزه گردشگری دریایی تاکید و خواستار فعال شدن اسکله گردشگری در این شهرستان با توجه به جاذبه های موجود آستارا شد.

وی اضافه کرد: مردم این شهرستان انتظار دارند با برنامه ریزی های اصولی و جامع اثرات توسعه زیرساخت ها و اقدامات خوب دولت در شهرستان را در زندگی شخصی خود احساس نمایند.

آیین افتتاح و کلنگ زنی پروژه ها و تجهیزات جدید دریایی منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا از جمله راه اندازی دو فروند شناور (لایروب جاده ابریشم و یدک کش درفش کاوه)با سرمایه گذاری500 میلیارد ریالی بخش خصوصی ،آغاز عملیات احداث یک پست اسکله به طول ۷۵ متر،آغاز عملیات احداث سیلوهای ذخیره غلات،بهره برداری از ساختمان گمرک منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا و سایر پروژه ها با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی کشور،هیأت عامل سازمان بنادر و دریانوردی،استاندار گیلان و مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی