سه شنبه 2 بهمن 1397

فرماندار آستارا از موافقت با صدور مجوز سه تشکل جدید مردم نهاد در این شهرستان خبر داد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/02/26 13:04 بازدید: 340

 فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از موافقت با صدور مجوز فعالیت سه تشکل جدید مردم نهاد در این شهرستان خبر داد.

 یونس رنجکش در نخستین جلسه هیات نظارت بر سازمانهای مردم نهاد فرمانداری شهرستان مرزی بندر آستارا در سال جاری افزود: این موافقت در جلسه هیات نظارت برای سه تشکل جامعه خیرین آستارا، گروه خیریه سرور و سالار شهیدان و گروه فرهنگی، ورزشی نیک صادر شده است که در زمینه های فرهنگی، آموزشی، ورزشی و خیریه فعالیت دارند.

 وی اضافه کرد: با صدور مجوز برای این سه تشکل در چند ماه اخیر تعداد مجوزهای صادر شده توسط هیات نظارت بر فعالیت های سازمان مردم نهاد به ۵ مجوز رسیده است که برای اولین بار در تاریخ فعالیت‌های این فرمانداری اتفاق افتاده است.

 به گفته وی، این تشکل ها پس از صدور موافقت باید با تشکیل مجمع عمومیث و تعیین هیات مدیره و به ثبت رسیدن تشکل خود روند رسمی شدن فعالیت های خود را پیگیری کنند.

وی ضمن تاکید بر بهره مندی از ظرفیت های مردمی در پیشبرد اهداف اجتماعی و توسعه شهرستان خواستار فعالیت های رسمی فعالان اجتماعی در قالب سازمان‌های مردم نهاد شد.

 رنجکش ادامه داد: دولت تدبیر و امید اعتقاد به فعالیت تشکل های مردمی دارد و بر این اساس وزارت کشور بر اساس مسئولیت ذاتی خود تلاش می کند تا در چهارچوب مقررات از این نهادهای مردمی حمایت کند ودر سطح استانداری ها و فرمانداری ها نیز این حمایت‌ها ادامه دارد.

 وی گفت:  آموزش سازمان‌های مردم نهاد و کمک به توانمندسازی آنها از دیگر برنامه‌هایی است که فرمانداری آستارا در سال جاری در دست اجرا دارد.

 فرماندار استارا همچنین یادآور شد: پنج تشکل دیگر نیز پرونده آنها برای صدور مجوز در دست بررسی است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی