چهارشنبه 5 تیر 1398

فرماندار آستارا از پیگیری و تاکیدات استانی برای رفع مشکلات پروژه های عمرانی این شهرستان خبرداد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/11 16:31 بازدید: 392

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از پیگیری و تاکیدات استانی برای رفع مشکلات پروژه های عمرانی این شهرستان با حضور معاون عمرانی استانداری گیلان خبر داد.

یونس رنجکش در حاشیه نشست بررسی وضعیت پروژه های عمرانی شهرستان آستارا به ریاست معاون عمرانی استانداری گیلان افزود: با توجه به نیازهای آستارا به اجرا و تکمیل سریع پروژه‌های عمرانی این شهرستان میزبان 20 مدیر کل دستگاه اجرایی گیلان بوده است.

وی اضافه کرد: در این نشست پروژه‌های اولویت‌دار شهرستان در زمینه های مختلف آبرسانی، فاضلاب، برق رسانی، گاز، راه سازی و ایجاد تاسیسات گردشگری و پروژه های عمرانی شهرداری ها مورد بررسی قرار گرفت و با تأکیدات انجام گرفته مقرر شد موانع موجود هر چه سریعتر برطرف گردد.

وی یادآور شد: مهمترین مشکلات در زمینه اجرای پروژه های عمرانی به ویژه آنهایی که با اعتبارات ملی در شهرستان در حال انجام هستند تامین اعتبار می‌باشد که مقرر گردید از طریق منابع مختلف با دستور و پیگیری های استاندار گیلان این پروژه‌ها به سمت تکمیل و بهره‌برداری هدایت شوند.

وی گفت: متاسفانه در آستارا شاهد اجرای پروژه‌هایی هستیم که حدود دو دهه است هنوز تکمیل نشده اند که این امر علاوه بر به هدر رفتن سرمایه های ملی، مشکلات و نارضایتی‌های را هم ایجاد می‌کند.

وی یادآور شد: بر اساس اولویت های تعیین شده در خصوص اجرای پروژه هایی که از گذشته در شهرستان آغاز و هنوز تکمیل نشده اند که شامل ۱۷ پروژه هستند در این جلسه مورد بررسی و راهکارهایی برای آنها ارائه شد.

فرماندار آستارا اضافه کرد: در سال گذشته از محل اعتبارات ملی و استانی و تبصره ها ۵۹ میلیارد تومان اعتبار برای ۱۷۰ پروژه به آستارا اختصاص یافت که از این مبلغ ۱۲ میلیارد تومان آن تخصیص یافت.

وی ادامه داد: مهمترین مشکلات شهرستان در حال حاضر تامین آب شرب در شهرها و روستاها و مشکل برق در کنار سایر زیرساخت‌ها است که به دلیل گردشگر پذیر بودن شهرستان و مصرف بالای انرژی برق و آب باید هر چه سریعتر نسبت به تکمیل زیرساخت‌های مربوطه اقدام شود که توسط معاون عمرانی استانداری گیلان راهکارهایی ارائه شد.

وی اجرای هرچه سریعتر پروژه های خدماتی در زمینه ورزش و جوانان، گردشگری و فرهنگ و ارشاد اسلامی را نیز از دیگر اقداماتی دانست که باید با تامین اعتبارات مربوطه تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد.

رنجکش ضمن تشکر از استاندار گیلان به دلیل پیگیری های مربوط به مشکلات شهرستان آستارا و حضور مهندس شعبانپور معاون عمرانی استانداری و مدیران کل و دستگاه‌های اجرایی در آستارا برای رسیدگی به وضعیت پروژه‌های عمرانی ادامه داد: این جلسه نقش مهمی در پی گیری مطالبات شهرستان برای تکمیل طرح‌های عمرانی داشته است.

مهندس حجت شعبان پور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری گیلان هم در نشست بررسی وضعیت پروژه های عمرانی این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری ضمن تشکر از فرماندار شهرستان به جهت پیگیری مشکلات آستارا و برگزاری این جلسه اظهار کرد: برگزاری این نشست ها برای ۱۶ شهرستان استان گیلان پیش بینی شده و آستارا دومین شهرستانی است که این نشست در آن برگزار می شود.

وی با بیان اینکه طبق دستور استاندار گیلان قبل از برگزاری شورای برنامه ریزی استان و توزیع اعتبار تکلیف پروژه هایی که نیاز به هماهنگی بین دستگاهی دارند باید مشخص شود گفت: برخی از پروژه‌های عمرانی قابل طرح در این نشست با اعتبار اندک قابلیت بهره‌برداری در هفته دولت و دهه فجر را دارند.

 شعبان پور با اشاره به اینکه در آینده نزدیک افتتاح حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان پروژه برق در سطح استان گیلان و شهرستان آستارا پیش بینی شده است افزود: وزیر نیرو جهت افتتاح این طرح ها قرار است به استان گیلان سفر کند، احتمال سفر وزیر نیرو به شهرستان آستارا نیز وجود دارد.

بازدید معاون عمرانی استانداری گیلان به همراه فرماندار آستارا و مدیران کل از پروژه‌های در دست اجرای شهرستان نظیر احداث سد لاستیکی در خانه های آسیاب و پروژه راه آهن آستارا - آستارا و طرح سالم‌سازی دریا در ساحل سفیر امید شهر آستارا از جمله برنامه‌های سفر کاری مدیران ارشد استان گیلان به آستارا بود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی