شنبه 27 بهمن 1397
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا خبرداد :

بازسازی استخر ایستگاه کشاورزی آستارا در دستور کار قرار گرفت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/18 16:21 بازدید: 269

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار آستارا نسبت به تامین اعتبار بازسازی استخر آب ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی این شهرستان، جهت آبیاری اراضی زیر کشت قول مساعد داد.

کامبیز لقمانی مقدم در بازدید از ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آستارا گفت: بازسازی استخر این ایستگاه به دلیل مرتفع بودن محل آب و امکان انتقال کم هزینه آب به اراضی کشاورزی پایین دست ضروری است و اعتبار بازسازی آن در کمیته برنامه ریزی تصویب خواهد شد.

وی افزود: با استفاده از آب این استخر در مصارف کشاورزی و خودداری زارعان از مصرف آب شرب در مزارع و شالیزارها، بخشی از کمبود آب شهرستان در فصل تابستان برطرف خواهد شد.

وی همچنین نسبت به تامین اعتبار لازم جهت تامین ترانس برق ایستگاه تحقیقات و کشاورزی آستارا قول مساعد داد و همکاری مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان را نیز در این رابطه خواستار شد.

لقمانی مقدم بیان کرد: به همراه کارشناسان اداره برق آستارا برای برآورد هزینه تامین برق پایدار ایستگاه تحقیقات کشاورزی بازدید میدانی خواهد شد.

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و منابع طبیعی استان گیلان نیز در این بازدید گفت: همکاری فرمانداری آستارا در رفع نواقص ایستگاه تحقیقات کشاورزی این شهرستان، مرکز تحقیقات کشاورزی گیلان را به تامین اعتبارات مضاعف مجاب می کند.

معرفت مصطفوی راد افزود: بازسازی و رفع نواقص مامورسرای ایستگاه کشاورزی آستارا نیز در دستور کار مرکز تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی گیلان قرار دارد.

ابراهیم فرزام رئیس ایستگاه تحقیقات کشاورزی آستارا نیز در این بازدید گفت: آب استخر ایستگاه از چشمه ای در بالادست آن تامین می شود و با بازسازی یکی از دیواره های آن، قابل استفاده خواهد بود.

وی افزود: پیشتر از این استخر برای آبیاری اراضی الگو و طرح های کشاورزی تحت پژوهش استفاده می شد.

ایستگاه تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی آستارا در سال 1388 با 14 هکتار وسعت در اراضی مشهور به باغ چای عباس آباد تاسیس شده است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی