شنبه 27 بهمن 1397
فرماندار آستارا در بازدید از کارخانه تولید فولاد راستین :

سیاست های سرمایه گذاری و تولید در شهرستان باید صادرات محور باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/19 21:44 بازدید: 319

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: سیاست های سرمایه گذاری و تولید در این شهرستان باید صادرات محور باشد.

یونس رنجکش در بازدید از کارخانه تولید فولاد راستین در شهرک صنعتی آستارا افزود: حمایت از واحد های تولیدی با محوریت صادرات از سیاست های دولت است و در شهرستان و استان نیز از همین سیاست پیروی می شود.

وی اضافه کرد: آستارا با توجه به موقعیت جغرافیایی و مزیت های مرزی بودن و برخورداری از راه های مختلف دسترسی به بازار های جهانی به ویژه کشور های همسایه می تواند کانون صادرات کالاهای تولید داخلی باشد.

وی ادامه داد: هرمیزان رونق صادرات بیشتر باشد به همان میزان اثرات آن در سایر بخش های اقتصادی و اجتماعی و اشتغالزایی در منطقه بیشتر خواهد بود.

وی اظهار داشت: شهرک صنعتی آستارا نیازمند فعال شدن است و شرایط فعلی این شهرک و وضعیت آن برای توسعه کارآفرینی، اشتغالزایی و سرمایه گذاری مناسب نیست و سرمایه های راکد در این مجموعه باید به فرصت های بالفعل تبدیل شوند.

به گفته وی؛ کارخانه هایی چون فولاد باید تلاش کنند تا ضمن تامین نیاز های بازار های داخلی با شناخت از وضعیت نیاز در بازار های کشور های همسایه و همچنین بازار یابی صحیح فرصت های بهتری را برای اقتصاد مجموعه خود و کشور رقم بزنند.

فرماندار آستارا همچنین بر ضرورت تمرکز سرمایه‌گذاران محلی بر روی صنایع تبدیلی در شهرستان تاکید و اظهار داشت: تنها راه افزایش ارزش افزوده کالا و خدمات توجه به صنایع تبدیلی است و باید تلاش شود تا با ایجاد این واحدها در آستارا زمینه های فرآوری بهتر محصول با کیفیت و کمیت مناسب برای بازارهای خارجی و داخلی فراهم شود.

مدیر عامل کارخانه فولاد راستین نیز در این بازدید ضمن تشکر از فرماندار آستارا به دلیل حضور در این کارخانه مشکلات، فرصت ها و برنامه های این واحد اقتصادی را تشریح کرد و یادآور شد: با توجه به ظرفیت‌های موجود در این واحد صنعتی شرایط صادرات محصولات به کشورهای همسایه نیز فراهم شده است و صادرات در اولویت فعالیت های این مجموعه قرار دارد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی