شنبه 27 بهمن 1397
فرماندار آستارا در دیدار با رئیس دانشگاه پیام نور گیلان :

دانشگاه پیام نور یک ظرفیت خوب برای پذیرش دانشجویان خارجی در این شهرستان است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/04/20 22:02 بازدید: 310

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: دانشگاه پیام نور یک ظرفیت خوب برای پذیرش دانشجویان خارجی در این شهرستان مرزی است.

یونس رنجکش در دیدار با رئیس دانشگاه پیام نور گیلان افزود: باید تلاش کنیم با فعال کردن رشته های مورد نیاز و بازار یابی صحیح در حوزه تولید و صادرات علم زمینه‌های پویایی بیشتر مراکز علمی و دانشگاهی را فراهم نمائیم.

وی ادامه داد: شهرستان مرزی بندر آستارا با توجه به نزدیکی به کشور جمهوری آذربایجان و تسهیلاتی که جمهوری اسلامی ایران در زمینه برداشتن ویزا برای اتباع این کشور همسایه فراهم نموده است مزیت های خوبی برای جذب دانشجویان کشور همسایه دارد.

وی یادآور شد: دانشگاه پیام نور به عنوان تنها دانشگاه دولتی در آستارا است که هم اکنون در رشته های مختلف تا مقطع کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد و در کنار آن می تواند پذیرای دانشجویان خارجی باشد. فرماندار آستارا خواستار تنوع بخشی به رشته های مورد نیاز در بازار داخلی و بازار کشور همسایه و همچنین کیفیت بخشی به خدمات آموزشی در این دانشگاه شد.

دکتر صادقی رئیس دانشگاه پیام نور گیلان هم در این دیدار ضمن تشکر از فرماندار آستارا از دانشگاه پیام نور این شهرستان به عنوان یکی از مراکز دانشگاهی فعال استان یاد کرد و گفت: با توجه به پیگیری هایی که توسط دانشگاه پیام نور گیلان انجام گرفته است برای این دانشگاه سهمیه پذیرش دانشجوی خارجی پیش بینی شده است که در صورت صدورمجوز نهایی از ظرفیت‌های دانشگاه آستارا استفاده خواهد شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی