چهارشنبه 5 تیر 1398

فرماندار آستارا: فرهنگ کار تعاونی هنوز در جامعه مغفول مانده است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/06/17 02:15 بازدید: 311

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: فرهنگ کار تعاونی و مشارکت ها در این زمینه برای توسعه اقتصادی هنوز در جامعه مغفول مانده است.

یونس رنجکش به مناسبت هفته تعاون در دیدار با رئیس و کار شناسان اداره تعاون و کار و رفاه اجتماعی آستارافزود: توسعه فرهنگ کار مشارکتی و فعالیت تعاونی نقش مهمی در ایجاد کارآفرینی و توسعه اقتصادی دارد.

وی اضافه کرد: هدف از تشکیل تعاونی ها جلب ظرفیت‌ها و توانایی های موجود در جامعه است تا افراد و متقاضیان در کنار یکدیگر و با توان افزایی بتوانند با ایجاد فرصت های شغلی به چرخه تولید کسب و کارها و اشتغال‌زایی کمک کنند.

وی اظهار داشت: متاسفانه برای تبیین فعالیت تعاونی‌ها و ایجاد انگیزه تنها به مشوق هایی چون پرداخت تسهیلات کم بهره و یا اختصاص زمین توجه شده است در صورتی که مشوق های بیشتر می‌تواند در این زمینه موجب پویایی تعاونی‌ها شود.

وی یادآور شد: تبیین نقش تعاونیها و ایجاد همگرایی بین اعضا و خارج کردن شکل گیری تعاونی های سوری که با انگیزه های بهره مندی از مزایای وام کم بهره و یا زمین نسبت به ایجاد آن اقدام می کنند باید مورد توجه جدی قرار گیرد زیرا آمارها نشان دهنده وجود تعاونی‌های بسیاری است که پس از ثبت و شکل گیری هیچ اقدامی انجام نداده و راکد مانده اند.

به گفته فرماندار آستارا؛ باید تلاش شود فعالیت تعاونی به عنوان یک اصل در توسعه و مشارکت پذیر برای ایجاد فرصت های کسب و کار و رونق اقتصادی مورد توجه قرار گیرد و مردم باور مندانه به فعالیت در این قالب بپردازند و ما در گذشته هم شاهد فرهنگ کار به شکل مشارکتی و تعاونی در بخش های مختلف تولیدی در جامعه به ویژه در مناطق روستایی بوده ایم.

در ادامه این دیدار قاضی‌پور رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی نیز ضمن تشکر از فرماندار آستارا به دلیل حمایت از فعالیت‌های تعاونی در شهرستان و توجه به این بخش مهم اقتصادی گزارشی از چگونگی فعالیت تعاونی ها در آستارا پرداخت.

دولت و ملت همدلی و همزبانی