دوشنبه 6 خرداد 1398

فرماندار آستارا: بانک ها و سازمان نظام مهندسی نسبت به اجرای طرح های بوم گردی در این شهرستان همکاری کنند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/15 08:21 ویرایش : ‎1397/07/15 08:23 بازدید: 230

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از بانک ها و سازمان نظام مهندسی خواست تا نسبت به فراهم آوری تسهیلات و مساعدت در هزینه های نقشه و نظارت ساخت و ساز‌های طرح بوم گردی همکاری و مساعدت را داشته باشند.

 یونس رنجکش در جلسه بوم گردی شهرستان آستارا اضافه کرد: با پیگیری های شهرستانی و با توجه به دستور استاندار گیلان در خصوص اجرای طرح های بوم گردی هم اکنون ۵۸ واحد بوم گردی از اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پروانه بهره برداری دریافت کرده اند.

 وی اظهار داشت: یکی از مشکلات عمده در این زمینه مشکلات ناشی از مقررات سازمان نظام مهندسی در محاسبه هزینه های مربوطه و پرداخت تسهیلات بانکی است که نیازمند توجه و دستور و پیگیری‌های ویژه است.

 وی ادامه داد: این مساعدت ها و پیگیریها می‌تواند موجب تشویق سرمایه‌گذاران و متقاضیان ایجاد طرح های بوم گردی درآستارا شود.

 به گفته وی؛ نباید متقاضیان را با پیچیدگی قوانین و عدم حمایت های لازم از سوی دستگاه‌های متولی ناامید و دلسرد کرد.

 فرماندار آستارا تأکید کرد: برای اجرای این مقدار واحد بوم گردی بیش از ۵۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که باید از سوی بانکها پرداخت شود.

 رنجکش یادآور شد: شهرستان آستارا با توجه به برنامه‌ریزی‌های که در این شهرستان شده است زمینه‌های اجرای طرح‌های بزرگ بوم گردی را دارد اما نیازمند حمایت ها و انجام وعده‌های مربوطه توسط دستگاه‌های اجرایی است .

وی گفت: متقاضیان در زمینه دریافت پروانه ساخت با توجه به هماهنگی‌های انجام گرفته از طریق بخشداری ها و دهیاری های شهرستان مشکلی نخواهند داشت .

وی خواستار تخصیص حداقل ۵۰ درصدی پرداخت هزینه های نظام مهندسی با توجه به پیگیری های استاندار گیلان از این سازمان و مساعدت‌های ویژه در این زمینه شد تا زمینه های تشویق متقاضیان و سرمایه‌گذاران بیشتر فراهم شود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی