یکشنبه 5 خرداد 1398
فرماندار آستارا:

یک تشکل دیگر از هیات نظارت بر سازمان های مردم نهاد آستارا مجوز گرفت

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/07/17 15:46 بازدید: 240

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از دریافت مجوز فعالیت یک تشکل دیگر از سوی هیات نظارت بر سازمان های مردم نهاد این فرمانداری خبر داد.

یونس رنجکش گفت: در نشست اخیر هیات نظارت بر عملکرد سازمان های مردم نهاد فرمانداری آستارا با فعالیت تشکل اجتماعی بانوان خلاق این شهرستان موافقت بعمل آورده است.

وی اضافه کرد: این تشکل پیش از این از سوی اداره کل ورزش و جوانان مجوز فعالیت داشته است و اکنون با شرایط و بر اساس اساسنامه جدید تحت نظر فرمانداری فعالیت خواهد کرد.

به گفته وی؛ با موافقت این تشکل مقدار موافقت های انجام گرفته توسط هیات نظارت بر عملکرد سازمان های مردم نهاد فرمانداری آستارا طی یک سال اخیر به هفت تشکل رسیده است.

وی اضافه کرد: پنج تشکل دیگر نیز در مراحل تکمیل پرونده و نوبت طرح در جلسه هیات نظارت هستند و علاوه بر این تشکل ها پنج سازمان مردم نهاد دیگر با دریافت مجوز از اداره کل ورزش و جوانان نیز در شهرستان از سال 96 تا کنون فعالیت دارند.

فرماندار آستارا ضمن تاکید بر تقویت مشارکت های مردمی و بهره مندی از ظرفیت های اجتماعی در راستای پیشبرد اهداف و برنامه های توسعه اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی در آستارا خواستار سازماندهی فعالان اجتماعی و بهره مندی بهتر از این ظرفیت ها شد.

رنجکش گفت: این سازمان ها نقش مهمی در پیشبرد اهداف و برنامه های شهرستان دارند و هنر مدیران باید بهره مندی از ظرفیت های مردمی باشد.

وی از تشکل هایی که مجوز فعالیت از هیات نظارت فرمانداری را دریافت کرده اند درخواست کرد با برگزاری مجمع عمومی و ثبت نام موسسه نسبت به دریافت پروانه فعالیت اقدام نمایند.

فرماندار آستارا آموزش را از محوری ترین اقدامات در امر توانمند سازی سازمان های مردم نهاد برشمرد و یادآور شد: تا کنون کارگاه هایی در این  زمینه برگزار و در آینده نیز  این کاگاه ها ادامه خواهد داشت.

دولت و ملت همدلی و همزبانی