سه شنبه 2 بهمن 1397
فرماندار آستارا در دیدار با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

توسعه کمی و کیفی خدمات پزشکی، مطالبه جدی مردم شهرستان است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/05 00:02 بازدید: 188

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: توسعه کمی و کیفی خدمات پزشکی یک مطالبه جدی مردم این شهرستان  است که باید رسیدگی شود.

یونس رنجکش در دیدار معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: اقدامات بسیار خوبی در زمینه تکمیل زیرساخت های حوزه خدمات درمانی در آستارا در این سال ها انجام شده است اما کاستی های آن بیشتر به چشم می آید که ضروری است به صورت جدی به آن توجه و در رفع آن تسریع شود.

وی اضافه کرد: آستارا از جمله شهرستان هایی است که به دلیل مرزی بودن و همچنین گردشگر پذیری آن دارای جمعیت شناور بالایی از اتباع داخلی و خارجی است که یکی از نیاز های این جمعیت بهره مندی از خدمات پزشکی و درمانی است.

وی یادآور شد: روزانه بیش از دو هزار اتباع خارجی در کنار سالانه شش میلیون گردشگر داخلی و همچنین جمعیت حدود 92 هزار نفری آستارا از تنها یک بیمارستان در این شهرستان استفاده می کنند که با توجه به حجم مراجعات و کمبودهای ناشی از پزشک متخصص و امکانات و تجهیزات به هیچ وجه جوابگو نیست.

وی اضافه کرد: آستارا به دلیل موقعیت های خاص آن در حضور گردشگران داخلی و خارجی و به عنوان یک شهر تجاری و اقتصادی نقش بسزایی در زمینه توریسم درمانی می تواند داشته باشد که حضور و فعال کردن بخش خصوصی در کنار پشتیبانی های بخش دولتی یک نیاز ضروری در شهرستان است اما جدیتی در این زمینه دیده نمی شود که انتظار داریم با فراهم آوری تمهیدات و تسهیلات ویژه توسط دانشگاه علوم پزشکی گیلان این مشکلات برطرف شود.

فرماندار آستارا همچنین خواستار تکمیل امکانات و تجهیزات تنها بیمارستان شهرستان و همچنین تامین نیروی درمانی متخصص در آستارا شد.

دکتر نورصالحی معاون درمانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم در این دیدار ضمن تشکر از فرماندار آستارا به دلیل پی گیری هایی که در زمینه رفع مشکلات درمانی این شهرستان دارند بر عزم جدی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در زمینه رفع مشکلات  درمانی این شهرستان خبر داد.

وی اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکی گیلان تمام تلاش خود را برای رفع نگرانی های مردم آستارا در زمینه پوشش کامل خدمات درمانی و تکمیل زیرساخت های لازم در این زمینه معطوف کرده است اما بخشی از تجهیزات و خدمات درمانی بویژه پزشک متخصص باید بر اساس ضوابط وزارت بهداشت و درمان تامین شود.

وی توجه به توریسم درمانی و فعال شدن بخش خصوصی در این زمینه را از راهکارهای مناسب و اساسی برای تقویت زیرساخت های حوزه خدمات  درمانی در آستارا عنوان و یادآور شد : با جدیت  به دنبال اجرای این طرح و ارائه تسهیلات و تمهیدات برای متقاضیان هستیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی