چهارشنبه 5 تیر 1398

هشدار فرماندار آستارا نسبت به عدم انتقال گیاه سنبل آبی توسط شهروندان به داخل منازل و مغازه های شهرستان

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/05 00:07 بازدید: 259

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا نسبت به عدم انتقال گیاه مهاجم سنبل آبی توسط شهروندان و گردشگران شهرستان به داخل منازل و مغازه ها هشدار داد.

یونس رنجکش در حاشیه بازدید از طرح جمع آوری و مقابله با گیاه سنبل آبی در آبگیر سفیر امید آستارا که از چند روز پیش آغاز شده است افزود: متاسفانه گزارش های رسیده حاکی از آن است که برخی از افراد بویژه گردشگران این شهرستان با جمع آوری این گیاه وکاشتن آن در گلدان نسبت به حمل آن به داخل شهر و منازل و مغازه های شخصی خود اقدام می کنند که این  عمل بسیار خطرناک است.

وی اضافه کرد: با توجه به قدرت تکثیر و رشد سریع این گیاه مهاجم و تهدیدات ناشی از نگهداری آن برای ساکنان و محیط زندگی آنان به شهروندان و گردشگران توصیه می شود از این اقدام پرهیز کنند.

رئیس شورای پدافند غیر عامل شهرستان مرزی بندر آستارا اضافه کرد: از کلیه دستگاه های اجرایی بویژه شهرداری و محیط زیست خواسته شده است تا اقدامات اطلاع رسانی نسبت به تهدیدات زیستی  گیاه مهاجم سنبل آبی انجام و مردم را از خطرات نگهداری آن آگاه نمایند.

رنجکش گفت: در حال حاضر با توجه به اقدامات جمع آوری و مقابله انجام گرفته با سنبل آبی در آستارا شاهد از بین بردن آن در این منطقه هستیم اما خطر تکثیر و انتقال آن به سایر نقاط وجود دارد و در این زمینه هوشیاری مردم بسیار حائز اهمیت و همکاری های آنان مهم است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی