دوشنبه 6 خرداد 1398

فرماندار آستارا: دولت با تمام مشکلاتی که دارد حفظ سلامت مردم را در اولویت قرار داده است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/07 03:55 بازدید: 190

 فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: دولت تدبیر و امید با همه مشکلاتی که در تامین منابع مالی دارد اما حفظ سلامت مردم را در اولویت قرار داده و هیچ کوتاهی در این زمینه نداشته است.

 یونس رنجکش به مناسبت هفته بیمه سلامت در دیدار با رئیس و کارکنان بیمه سلامت در آستارا افزود: ارتقای سطح کیفی و کمی سلامت عمومی در جامعه و رشد شاخصه‌های این حوزه از جمله برنامه‌هایی است که از ابتدای دولت یازدهم تاکنون با جدیت دنبال شده است.

 وی اضافه کرد: هر روز در هر گوشه این کشور شاهد افتتاح مراکز بهداشتی و درمانی با حضور مسئولان  وزارت بهداشت و درمان هستیم که نشان از اهمیت پرداختند به سلامت عمومی در جامعه توسط دولت دارد.

 به گفته وی؛ یکی از اقدامات مهم و موثر دولت فراگیر کردن پوشش های بیمه ای در جامعه است که اکنون بخش قابل توجهی از مردم تحت پوشش بیمه درمان هستند.

 وی یادآور شد: در کنار اقدامات دولت برای گسترش خدمات بهداشت و درمان و پوشش های بیمه ای آحاد جامعه فرهنگ خودمراقبتی و اقدامات پیشگیرانه در زمینه درمان نیز باید توسط مردم جدی گرفته شود زیرا هزینه های پیشگیری به مراتب کمتر از درمان است.

 فرماندار آستارا ادامه داد: بیمه سلامت یکی از خدمات مهم دولت است که در این زمینه افراد جامعه با کمترین هزینه تحت پوشش خدمات درمانی قرار می گیرند و می توانند از مزایای دفترچه بیمه آن برخوردار شوند.

 وی وضعیت آستارا در زمینه پوشش بیمه سلامت را خوب ارزیابی کرد و با توجه به پوشش بیش از  ۵۰درصدی جمعیت شهرستان توسط این بیمه از مسئولان این اداره قدردانی کرد.

 در ادامه این دیدار رئیس اداره بیمه سلامت آستارا به ارائه گزارشی از فعالیت‌های مربوط به بیمه سلامت در این شهرستان پرداخت و برای پوشش قرار دادن کلیه افرادی که فاقد دفترچه درمان میباشند اعلام آمادگی کرد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی