سه شنبه 2 بهمن 1397

فرماندار آستارا: برنامه ریزی مهمترین عامل در افزایش بازدارندگی در پدافند غیرعامل است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/10 02:48 بازدید: 165

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: برنامه ریزی مهمترین عامل در افزایش بازدارندگی در مدیریت پدافند غیر عامل در جامعه است.

یونس رنجکش به مناسبت آغاز هفته پدافند غیر عامل در حاشیه مراسم مانور آمادگی مقابل بمباران در مدرسه امام علی (ع) آستارا افزود: اگر بتوانیم شناخت کافی از فرصت ها، امکانات ، تهدیدات و شرایط داشته باشیم خواهیم توانست با برنامه ریزی و بهره مندی از اطلاعات در زمینه افزایش قدرت بازدارندگی عمل کنیم.

وی ادامه داد: برگزاری مانورهای آمادگی برای شناخت  از کاستی ها و مشکلات و ارزیابی توان مقابله با بحران ها و بروز حوادث برگزار می شود که باید به طوردقیق اشکالات و نواقص بررسی شود.

وی ضمن تبریک هفته پدافند غیر عامل اضافه کرد: برگزاری این هفته فرصتی است تا بهتر بتوانیم جامعه را با موضوع پدافند غیر عامل آشنا کنیم و فراگیری فرهنگ پدافند غیر عامل یک ضرورت در حوزه پیشگیری از حوادث و بحران ها و داشتن آمادگی های کافی در مقابله با آنها است.

رئیس شورای پدافند غیر عامل شهرستان آستارا تاکید کرد: گاهی نادیده گرفتن یک عامل بسیار کوچک در مدیریت می تواند موجب بروز خسارت های بسیار بزرگ شود که مدیریت پدافند غیر عامل به ما می آموزد چگونه نسبت به موضوعات اطراف و خطرات و چالش هاو داشته ها و کمبود ها حساس باشیم.

رنجکش یادآور شد: مدارس، مراکز دانشگاهی وآموزشی دارای بهترین شرایط برای فراگیری مفهوم پدافند غیر عامل و انتقال آن به جامعه هستند که باید از این ظرفیت ها بهتر استفاده کنیم و مفاهیم را به درستی منتقل نماییم.

وی اضافه کرد: برای هفته پدافند غیر عامل بیش از 50 برنامه محوری پیش بینی شده است که در طول هفته توسط دستگاه های اجرایی برگزار خواهد شد.

در ادامه این مراسم که با حضور جمعی از مدیران اجرایی شهرستان آستارا برگزار شد دانش آموزان شرکت کننده در مانور از نزدیک با شرایط وقوع یک حادثه و بحران آشنا و چگونگی خدمات رسانی در این حادثه را ارزیابی کردند.

افتتاح نمایشگاه عکس از اقدامات دستگاه های اجرایی درخصوص مدیریت پدافند غیر عامل در آستارا از دیگر برنامه های اولین روز هفته پدافند غیر عامل در شهرستان آستارا بود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی