سه شنبه 25 تیر 1398
فرماندار آستارا در جلسه شورای پدافند غیرعامل گیلان به ریاست استاندار عنوان کرد:

برنامه پدافند غیر عامل با محوریت آموزش عمومی در این شهرستان اجرایی شده است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/15 12:35 بازدید: 207

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: برنامه های هفته پدافند غیرعامل در این شهرستان با محوریت آموزش همگانی و فرهنگ سازی اجرایی شده است.

یونس رنجکش در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان گیلان که به ریاست استاندار و همزمان به صورت ویدیو کنفرانس با شورای پدافند غیر عامل وزارت کشور برگزار شد  اضافه کرد: ۷۰ برنامه محوری شامل کارگاه های آموزشی، همایش ها و مانور در هفته پدافند غیر عامل سال جاری در آستارا برنامه ریزی و در حال اجرا می باشد.

وی اضافه کرد: این تعداد برنامه نسبت به سال گذشته که ۵۰ مورد بوده است افزایش داشته و یکی از شهرستان های فعال در برنامه ریزی های هفته پدافند غیر عامل می باشد.

وی ادامه داد: با توجه به سیاست گذاری ها و رویکرد شورای عالی پدافند غیر عامل آستارا تلاش شده است تا آموزش همگانی و مردم محوری مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای پدافند غیر عامل شهرستان آستارا ادامه داد: علاوه بر برنامه ریزی های مختلف در بحث فرهنگ سازی اقدامات خاصی نیز در این شهرستان در سال گذشته اجرایی شده است که می توان به تدوین کتاب جامع پدافند غیرعامل آستارا که به زودی رو نمایی می شود و همچنین برگزاری همایش ملی و علمی پدافند غیر  عامل مردم محور در آذر ماه امسال اشاره کرد که احکام مسئولان آن از سوی استاندار گیلان صادر شده است.

وی گفت: امسال تا کنون  ۴ جلسه شورای پدافند غیر عامل برگزار شده است که این تعداد در سال گذشته ۶ جلسه بود و همچنین ۴ دوره آموزشی آشنایی با مفاهیم پدافند غیر عامل در سطوح مختلف مدیران و کارشناسان و مراجع اجتماعی شهرستان برگزار شده است .

استاندار گیلان هم  در این جلسه با تاکید بر اهمیت موضوع پدافند غیر عامل به اجرای ۱۵۰۰ برنامه پدافند غیر عامل در این زمینه اشاره کرد و گفت: مصون سازی و کاهش آسیب پذیری زیر ساخت های اصلی کشور در راستای افزایش امنیت و حفاظت از مردم در برابر انواع تهدیدات از مهمترین رویکردهای پدافند غیر عامل به شمار می‌رود.

مصطفی سالاری با اشاره به شناسایی انواع تهدیدات در حوزه های زیستی، سایبری و فرهنگی و پایش و تشخیص آنها قبل از وقوع بیان کرد: با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری و توجه ویژه دولت مبنی بر تقویت برنامه ها و سیاست ها و اهداف پدافند غیر عامل، این مهم از وظایف همه‌ مدیران و دستگاه های اجرایی استان بوده و رویکرد اصلی در این زمینه باید عمومی کردن فرهنگ پدافند غیر عامل باشد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی