سه شنبه 25 تیر 1398

تقدیر فرماندار آستارا از عوامل انتظامی مستقر در پایانه مرزی به پاس خدمات به زائرین خارجی اربعین حسینی

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/18 00:22 بازدید: 160

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا با حضور در جمع عوامل انتظامی گذرنامه مستقر در پایانه مسافری این شهرستان از خدمات آنان در ایام پذیرش زائرین خارجی اربعین حسینی تقدیر کرد.

یونس رنجکش در این دیدار که سرهنگ نمازی فرمانده انتظامی شهرستان آستارا وی را همراهی می کرد، اظهار داشت: در طول ورود و خروج زائرین خارجی پیاده روی جهانی اربعین حسینی شاهد تلاشهای شبانه روزی پرسنل انتظامی شهرستان در کنار سایر اعضای ستاد اربعین بوده ایم که از این تلاش‌ها سپاسگزاریم.

وی اضافه کرد: یکی از مهمترین اهداف و برنامه های ستاد اربعین حسینی ایجاد حس همگرایی، دوستی و نزدیکی های ملت های شیعه و مسلمان جهان است که برای آستارا نیز این فرصت ایجاد شد تا در خدمت زائرین کشورهای همسایه باشیم.

وی ادامه داد: حسن خلق و رفتار کادر انتظامی در گذر مرزی نقش مهمی در انتقال فرهنگ ایرانی _ اسلامی دارد و باید تلاش کنیم تا این فرهنگ به خوبی منتقل شود.

وی گفت: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته در سال جاری شاهد حضور بیش از ۱۲ هزار نفر زائر از کشورهای روسیه، گرجستان و آذربایجان و منطقه قفقاز از طریق آستارا به کشورمان بودیم که هم اکنون بیش از ده هزار نفر از آنان پس از شرکت در مراسم اربعین حسینی در کربلا از طریق مرز آستارا به کشورشان بازگشتند.

رئیس ستاد اربعین حسینی شهرستان مرزی بندر آستارا یادآور شد: امسال در مقایسه با سال گذشته بیش از ۲۰ درصد افزایش زائرخارجی داشته ایم که با تلاش اعضای ستاد اربعین و پشتیبانی های مردمی پذیرایی، اسکان و تغذیه این  زائرین به نحو شایسته ای انجام شد.

 رنجکش در ادامه از کلیه اعضای فعال در ستاد تقدیر کرد.

سرهنگ نمازی فرمانده انتظامی آستارا هم در این دیدار از حسن توجه فرماندار این شهرستان به نیروی انتظامی تقدیر کرد و یادآور شد: این گونه دیدارها نقش مهمی در تولید انگیزه و روحیه به همکاران مان دارد. وی گفت: پرسنل انتظامی شهرستان آستارا شبانه‌روز در خدمت به مردم هستند و با توجه به گستردگی حوزه های ماموریت‌های این نیرو، تلاش می‌شود تا از هیچ کوششی دریغ نشود.

دولت و ملت همدلی و همزبانی