سه شنبه 25 تیر 1398
فرماندار آستارا در جلسه معارفه رییس اداره تعزیرات حکومتی این شهرستان :

حضور تعزیرات باید ایجاد احساس آرامش اجتماعی و امنیت اقتصادی در جامعه باشد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/18 00:27 بازدید: 209

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: فعالیت های حضور تعزیرات حکومتی باید ایجاد احساس آرامش اجتماعی و امنیت اقتصادی در جامعه باشد.

یونس رنجکش در دیدار با مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گیلان و جلسه معارفه و تکریم مدیران جدید و قبلی این اداره در آستارا افزود: همه دستگاه های نظارتی در کنار کسبه و فعالان اقتصادی باید تلاش کنند تا از امنیت روانی جامعه صیانت و فضای کسب و کار ها در مسیر رقابت های سالم قرارگیرد.

وی اضافه کرد: تعامل با بازار و اصناف و رعایت حقوق شهروندی از الزامات مدیریت کسب و کار است و دراین میان می بایست سیاست های تنظیم بازار در راستای ارتقاع سطح امنیت اقتصادی و جلوگیری از مداخلات غیر قانونی در بازار می باشد.

وی یادآور شد: دولت از فعالیت های شفاف اقتصادی به هر شکل ممکن حمایت می کند و اگر هم فرصت طلبی هایی توسط برخی افراد سودجو درفضای افتصادی ایجاد می شود باید تلاش کنیم با هماهنگی دستگاه های نظارتی اقدامات پیشگیرانه و مقابله و برخورد داشته باشیم.

به گفته فرماندار آستارا؛ این شهرستان از موقعیت ویژه ای در حوزه اقتصادی با بهره مندی از زمینه های ترانزیت کالا برخوردار است و مشاغل مختلفی در آستارا شکل گرفته است که سهم بسزایی در اشتغال دارد که باید از مجاری قانونی و تعاملات بین دستگاهی تلاش کنیم تا از مشاغل و کسبه موجود صیانت شود.

وی اضافه کرد: فعالیت تعزیرات در این شهرستان در تعامل با بازار بوده است و عملکرد ها نیز نشان دهنده حمایت از کسب و کارهای قانونی است.

انصاری مدیر کل تعزیرات حکومتی استان گیلان هم در این جلسه ضمن تشکر از فرماندار آستارا در زمینه رسیدگی به مباحث حوزه اقتصادی شهرستان و پیگیری ها خصوص بازار فعالیت های تعزیرات حکومتی را  در راستای اهداف حمایتی دولت و نظام از فعالیت های قانونی اقتصادی در کشور و استان عنوان کرد.

در ادامه این جلسه هریک از اعضای شرکت کننده ضمن تشکر از همکاری های تعزیرات حکومتی شهرستان بر ضرورت تعامل بیشتر بین دستگاهای اجرایی آستاراتاکید شد.

در این جلسه ضمن تقدیر از تلاش های احمدی مقدم رئیس قبلی اداره تعزیرات حکومتی آستارا محسن پور به عنوان رئیس جدید این اداره در آستارا معرفی شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی