سه شنبه 25 تیر 1398
فرماندار آستارا :

مشارکت مردمی بزرگترین سرمایه ستاد اربعین حسینی در این شهرستان است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/08/18 00:57 بازدید: 183

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از مشارکت های مردمی به عنوان بزرگترین سرمایه پشتیبانی از ستاد اربعین حسینی در استقبال و پذیرایی از زایرین خارجی پیاده روی جهانی اربعین کربلا یاد کرد .

یونس رنجکش در مراسم تجلیل از خادمان افتخاری پذیرایی از زایرین خارجی ستاد اربعین حسینی آستارا در محل امامزادگان این شهرستان افزود : اگر این پشتیبانی های مردمی نبود شاید قادر به پذیرایی و استقبال و اسکان بیش از ۱۲هزار نفر زایر کشورهای آذربایجان ، روسیه ، گرجستان درمرگ استار ا نبودیم.

وی اظهار کرد : در این پشتیبانی شاهد حضور عاشقانه و شبانه روزی داوطلبین برای خدمات رسانی و کمک های نقدی و غیرنقدی خیرین بودیم.

وی گفت : این مشارکت ها سرمایه ای اجتماعی است که در کنار هم بودن ، همدلی و همراهی  و همزبانی را به نمایش گذاشتند که حول محور نام امام حسین (ع) بوده است و باید قدر این سرمایه را بدانیم که در عرصه های دیگر هم تجلی می یابد .

رییس ستاد اربعین شهرستان مرزی بندر آستارا با اشاره به حجم بالای خدمات به زایرین خارجی در مرز این شهرستان گفت : با توجه به استقبالی که از طرح جهانی  پیاده روی اربعین حسینی شده است از سراسر جهان به این اجتماع بزرگ می پیوندند و در مرز آستارا هم  هرساله بر تعداد زایر خارجی اضافه می شود بطوریکه امسال در مقایسه با دو سال پیش بیش از شش هزار نفر افزایش ورودی داشته ایم  در حالی که میزان خروج اتباع خارجی که مرز بیله سوار هم وارد کشور شدند با تردد از مرز آستارا افزایش می یابد.

رنجکش اظهار داشت : تاکنون بیش از ۱۵هزار و ۵۰۰نفر از زایر شرکت کننده در مراسم اربعین در کربلای کشور عراق از مرز آستارا به کشورشان بازگشته اند.

به گفته وی ، این میزان تردد در کنار تردد روزانه دو تا سه هزار اتباع که برای امور دیگر وارد آستارا می شوند نیازمند پشتیبانی های بیشتری است که می بایست از سوی مسوولان ارشد سازمان های مستقر در مرز آستارا در تامین امکانات و استقرار نیروها انجام شود.

وی ضمن تشکر از همه دستگاههای اجرایی مستقر در مرز و اعضای کمیته های ۷گانه ستاد اربعین حسینی  ابراز امیدواری کرد : در سال های آینده بر میزان کیفیت خدمات نیز افزوده شود زیرا این زایرین می توانند نقش مهمی در انعکاس فرهنگ ایرانی اسلامی ملت ایران بویژه مردم استان گیلان و آستارا داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین حافظ نیا امام جمعه آستارا هم در این مراسم ضمن تشکر از فرماندار و سایر اعضای ستاد اربعین حسینی این شهرستان در فراهم اوری و پشتیبانی امکانات و اقدامات مناسب برای پذیرایی و اسکان و انجام تشریفات ورود و خروج زایرین خارجی در این شهرستان تلاش های انجام گرفته را بسیار ارزشمند دانست .

در ادامه این مراسم از داوطلبان حضور در موکب های خدمات دهی به زایرین با اهدای لوحی تقدیر شد و براساس قر کشی با حمایت های فرمانداری آستارا ، ستاد عتبات استان گیلان ، اداره کل اوقاف و خیرین شهرستان ۳۰نفر از این خادمین برای سفر کربلا و مشهد مقدس انتخاب شدند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی