شنبه 27 بهمن 1397

فرماندار آستارا از تمدید زمان ارسال مقاله به همایش پدافند غیرعامل مردم محور تا 25 آذرماه خبر داد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/09/15 02:59 بازدید: 169

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا و رئیس همایش ملی پدافند غیر عامل مردم محور گفت: زمان ارسال مقاله به دبیرخانه همایش تا 25 آذر ماه تمدید شده است.

یونس رنجکش در پنجمین جلسه شورای عالی پدافند غیر عامل شهرستان مرزی بندر آستارا افزود: این تمدید به دلیل استقبال علاقه مندان از همایش بوده است.

وی اظهار داشت: نخستین همایش ملی پدافند غیر عامل مردم محور در هفته اول دی ماه به مدت دو روز در این شهرستان برگزار خواهد شد.

وی ادامه داد: این همایش با مجوز وزارت کشور و با همکاری اداره کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان و مراکز علمی و دانشگاهی در آستارا برگزار می شود.

فرماندار آستارا از همکاری سازمانها و نهادهای مختلف کشور و همچنین امضای تفاهم نامه همکاری با پایگاه‌های علمی انتشار مقالات برگزیده خبر داد و افزود: این همایش شامل دو بخش ارائه مقالات برگزیده و میز گردهای تخصصی خواهد بود.

رنجکش با اشاره به اهمیت موقعیت شهرستان مرزی بندر آستارا در استان گیلان، گفت: آستارا یک شهرستان مرزی و ترانزیتی فعال کشور است و همایش فوق در دو محور محیط زیست، گردشگری و مردم محور بودن پدافند غیر عامل و همچنین محور ترانزیت و پدافند غیر عامل با توجه به بهره بردن آستارا از مرزهای فعال دریایی، ریلی و زمینی برگزار خواهد شد.

فرماندار آستارا مشارکت مردمی در هر برنامه‌ای را یکی از عوامل مهم موفقیت و دور شدن تهدیدات عنوان کرد و ادامه داد: برگزاری چنین همایش هایی با هدف بررسی چالش ها و استفاده از ظرفیت های منطقه و مردم و فرهنگ سازی انجام می شود.

رئیس همایش ملی پدافند غیر عامل مردم محور اضافه کرد: برای شرکت کنندگان در این همایش گواهی حضور و ارسال مقاله صادر خواهد شد.

وی همچنین ضمن تشکر از حضور مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری گیلان در این جلسه یادآور شد: در هفته پدافند غیر عامل در آستارا 57 برنامه محوری با مشارکت دستگاه های اجرایی برگزار شد.

مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری گیلان هم در این نشست با اشاره به اهمیت آستارا به دلیل موقعیت خاص این شهرستان، گفت: ساختار پدافند غیر عامل و حلقه حفاظت در شهرستان مرزنشین آستارا فعال است.

امیر محمدپور ضمن تشکر از فرمانداری آستارا در زمینه اقدامات انجام گرفته در حوزه پدافند غیر عامل اضافه کرد: پدافند غیر عامل  مقابله هوشمندانه با تهاجم دشمن در تمامی عرصه ها مسئولان و مردم باید پدافند غیر عامل را درک کرده و آن را جدی بگیرند.

وی دو رسالت مهم پدافند غیرعامل را یادآور شد و افزود: حفاظت از زیرساخت‌ها و همچنین حفاظت و صیانت از جان و مال مردم در پدافند غیرعامل بسیار مهم است.

محمدپور تهدیدات انسان ساخت را مهم ارزیابی کرد و با بیان اینکه تهدیدات غیر طبیعی در جامعه کنونی و از جانب دشمنان افزایش یافته است، گفت: دشمن در حوزه تهدیدات ترکیبی فعال شده است.

وی شبکه‌های اجتماعی و مجازی را بستر مهم تهدیدات عنوان و بیان کرد: امروز تهدیدات مستمر در ذات فناوری است که با استفاده از فناوری‌های نوین انجام می شود که حملات سایبری مهمترین آن است.

محمدپور گفت: در حال حاضر نحوه تهدید دشمن تغییر کرده و دشمن با حملات سایبری قصد ضربه زدن به زیرساخت‌های حیاتی کشور ما را دارد.

وی شهرستان مرزی آستارا را از شهرستان‌های بسیار مهم کشور و استان گیلان معرفی کرد و گفت: مرز آستارا از هر لحاظ بسیار مهم است و به نوع ارتباط با مردم کشور همسایه باید دقت شود.

تقدیر از برگزیدگان هفته پدافند غیر عامل در آستارا از دیگر برنامه های این جلسه بود و در پایان این نشست مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری گیلان، فرماندار آستارا و اعضای شورای پدافند غیرعامل این شهرستان از محل تصفیه خانه بهارستان، گمرک، اسکله و راه آهن آستارا بازدید کردند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی