چهارشنبه 5 تیر 1398
در حاشیه بازدید اعضای کارگروه ویژه مرزهای رسمی کشور؛

فرماندار آستارا از پیگیری های ملی برای توسعه زیرساخت های مرزی این شهرستان خبر داد

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/10/21 07:07 بازدید: 225

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: با توجه به اقدامات انجام گرفته و پیگیری های مستمر شهرستان و استان در زمینه رفع مشکلات زیرساخت های  مرزی آستارا این پیگیری ها در سطح ملی نیز عملیاتی شده است .

یونس رنجکش در حاشیه بازدید اعضای کارگروه ویژه مرزهای رسمی کشور از شهرستان مرزی بندر آستارا افزود: حضور اعضای این کارگروه که با دستور وزارت کشور در منطقه انجام شده است امیدواری هایی را برای پی گیری برخی مشکلات در سطح ملی ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد:  آستارا برغم  دارا بودن 5/38 کیلومتر مرز آبی زمینی با کشور جمهوری آذربایجان از ظرفیت ها و ویژگی های خاصی برخوردار است که در زمینه توسعه ارتباطات سیاسی، اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.

وی اظهار کرد: در این شهرستان هم اکنون شاهد فعالیت های داد و ستد از طریق بندر منطقه ویژه ، راه آهن وترازیت زمینی هستیم و همزمان فعالیت های گمرکی در این سه مجموعه در حال انجام است که سالانه بیش از 800 هزار تردد را شامل می شود.

به گفته فرماندار آستارا از ابتدای سال جاری تا کنون با آغاز فعالیت راه آهن آستارا – آستارا بیش از سه هزار واگن کالا واردات و صادرات  انجام گرفته است که نشان دهنده ظرفیت بسیار بالایی در این زمینه است و این در حالی است که از ابتدای سال شاهد حضور روزانه بیش از 2500 نفر اتباع جمهوری آذربایجان در آستارا بوده ایم.

وی ادامه داد: تقویت زیرساخت های حوزه مرزی و پی گیری مطالبات عمومی مردم در تامین امکانات شهرستان و فراهم آوردن تسهیلات لازم برای عبور و مرور مرزی و تسهیل در تبادلات اقتصادی از جمله موضوعاتی است که در نشست اعضای کارگروه ویژه مرزهای رسمی کشور در آستارا مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.

وی اظهار داشت: عقب ماندگی های مختلفی در شهرستان آستارا در بحث امکانات و تجهیزات، منابع انسانی و زیرساخت ها وجود دارد که حضور مسئولان ارشد کشوری در این شهرستان نقش مهمی در رفع آنها خواهد داشت.

در این نشست و بازدید از مناطق مرزی و گمرکی و بندر شهرستان آستارا که معاون مدیر کل امنیتی وزارت کشور و مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری گیلان ، نمایندگان سازمان های بنادر و کشتیرانی، ناجا، وزارت خارجه، پلیس امنیت و نهاد و گذرنامه و سایر دستگاه های مرتبط حضور داشتند برضرورت و رسیدگی به رفع کاستی ها و تقویت زیرساخت های این شهرستان مرزی تاکید شد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی