دوشنبه 6 خرداد 1398
بازدید فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از آب بندان ها و سد لاستیکی درحال احداث

بازدید فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از آب بندان ها و سد لاستیکی درحال احداث

نسخه چاپی ایجاد : ‎1397/11/08 17:20 بازدید: 95

بازدید فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا از آب بندان ها و سد لاستیکی درحال احداث

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا صبح دوشنبه 8/11/97 از تعداد 5 پهنه از آب بندان های شهرستان واقع در روستای ویرمونی و مراحل ساخت سد لاستیکی در روستای خانه های آسیاب بازدید به عمل آورد.

این بازدید که با همراهی ریاست اداره آب منطقه ای و معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری آستارا صورت گرفت حسن رستم زاد دستوراتی در خصوص تهیه گزارش جامعی از وضعیت منابع آبی در دو بخش آب شرب و آب کشاورزی شهرستان صادر کرد که در آن به میزان سطح آبگیر ها، مقدار آب ذخیره شده ، میزان ماشین آلات موجود، وضعیت تصفیه خانه ها مراحل ساخت سد در حال احداث و ... توجه گردد.

در این بازدید مشکلات  موجود و دلایل کندی انجام پروژه سد لاستیکی نیز توسط پیمانکار مربوطه به سمع و نظر فرماندار رسید و موضوع قطع اشجار واقع در حریم سد مورد بحث قرار گرفت که فرماندار اعلام نمود حفظ و صیانت از درختان و منابع طبیعی از اولویت های کاری وی است و اگر قرار است درختی قطع گردد حتما می بایست جایگزین کارشناسی شده ی آن موردبررسی قرار گیرد تا آسیبی به محیط زیست وارد نگردد کما آنکه موضوع تامین آب شهرستان نیز  دارای اهمیت بسزایی است.

حسن رستم زاد اظهار امیدواری کرد: با پی گیری های جدی موضوع کمبود آب شهرستان را پیگیری خواهد نمود و در اولین فرصت ممکن طی هفته جاری جلسه ای را با کلیه روسای دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع سد لاستیکی منعقدنموده  تا موانع موجود بررسی و مرتفع گردد.

در ادامه ی بازدید، فرماندار ضمن بازدید از رودخانه آستارا چای به عنوان یکی از تامین کنندگان منابع آب شهرستان در جریان عملیات ساخت دیواره رودخانه جهت مقابله با سیلاب های احتمالی نیز قرار گرفت و دستورات لازم جهت سرعت در انجام این عملیات عمرانی را نیز صادر نمود.

همچنین فرماندار شهرستان حین بازدید از پروژه با مدیر عامل آب منطقه ای استان و مدیر کل منابع طبیعی استان گیلان پیرامون تسریع در صدور مجوزات لازم تلفنی صحبت و پیگیری نمودند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی