یکشنبه 31 شهریور 1398
یونس رنجکش در بازدید میدانی از طرح های سالمسازی و مناطق خطر آفرین سواحل شهرستان آستارا :

خدمات مطلوب به گردشگران ساحلی در گرو حضور بخش خصوصی است

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/03/08 20:22 بازدید: 508

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا گفت: برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران ساحلی باید از ظرفیت های بخش خصوصی استفاده شود و کیفیت خدمات در گرو حضور این بخش در ساحل است.
یونس رنجکش در بازدید میدانی از طرح های سالمسازی و مناطق خطر آفرین سواحل شهرستان آستارا به همراه اعضای ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های ساحلی این شهرستان افزود: باید تلاش کنیم تا بخش خصوصی وارد میدان عمل شود و زمینه های حضور آن را در شهرستان فراهم نماییم.
وی اضافه کرد: هرچند که در دولت تدبیر و امید تلاش های بسیاری در ساماندهی سواحل در گیلان ایجاد شده است اما برای خدمات بهتر و تکمیل طرح ها باید سرمایه گذاری های بهتری توسط بخش خصوصی انجام شود.
وی اضافه کرد: دولت مسئول فراهم کردن زیرساخت ها و بستر های لازم است اما برنامه های اجرایی و ساختارهای مناسب  خدمات دهی باید توسط بخش خصوصی تکمیل شود.
رئیس ستاد ساماندهی سواحل و تفرجگاه های ساحلی آستارا افزود: شایسته نیست مناطق ساحلی و مراکز خدماتی در طرح های سالمسازی با آلاچیق های  نامناسب اداره شود بلکه باید تلاش کنیم فضاهای محیطی نیز برای گردشگران مطلوب و جاذبه داشته باشد.
وی اضافه کرد: با توجه به برنامه ریزی های انجام گرفته در آستارا مدیریت طرح های سالمسازی دریا در مناطق شهری به شهرداری ها و مناطق روستایی به تعاونی دهیاران و دهیاری های ساحلی واگذارشده است و این بخش ها باید تلاش کنند تا با همکاری بخش خصوصی ودولتی از سرمایه گذاران ضمن تقویت اشتغال بومی منطقه فرصت های بهتری را برای ارائه خدمات به گردشگران ایجاد نمایند.
رنجکش در این بازدید ضمن بررسی میدانی وضعیت طرح های سالمسازی و مناطق خطر آفرین دستورات لازم را در خصوص ساماندهی وضعیت موجود صادر و خواستار ارائه خدمات مطلوب به گردشگران شد.
فرماندار آستارا تاکید کرد: اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، ورزشی، و انجام کلاس های عمومی آموزشی برای خانواده ها  واستفاده کننده ها از ساحل با توجه به جامعه هدف سازمان های مختلف در اولویت برنامه ریزی ها قرار گیرد.

دولت و ملت همدلی و همزبانی