یکشنبه 31 شهریور 1398

بازدید سرزده فرماندار و فرمانده انتظامی آستارا از بازارچه ساحلی این شهر

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/03/15 17:01 بازدید: 559

فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا به صورت سرزده از بازارچه ساحلی این شهر بازدید کرد.
در این بازدید که یونس رنجکش را  فرماندهی انتظامی آستارا  همراهی می کرد، از نزدیک ضمن گفتگو با کسبه وضعیت بازار ساحلی را بررسی کردند.
فرماندار آستارا در این بازدید ضمن تاکید بر رفع مشکلات وکاستی های بازار ساحلی این شهر برنامه ریزی های جامع تر برای پویایی بازار آستارا  را ضروری دانست.
یونس رنجکش افزود: مشکلات امروز و رکود حاکم بر بازارساحلی بیشتر به نوع رویکرد های سنتی این بازار و مشکلات انباشته شده از گذشته بر می گردد.
وی اضافه کرد: از گذشته به دلیل موقعیت مرزی بودن آستارا بازار ساحلی این شهر با محوریت  واردات کالاهای خارجی بویژه پوشاک تنظیم شده است اما اکنون با توجه به تغییر  سیاست و محدودیت های ایجاد شده برای واردات کالا می بایست نوع رویکرد ها تغییر کند.
وی ضمن تاکید بر حمایت از بازاریان و کسبه این شهرستان و پرهیز از برخورد هایی که منجربه وارد شدن صدمه به کسبه خرد می شود یادآور شد: در کنار اعمال قانون باید شرایط محلی و موقعیت شهری مرزی مانند آستارا نیز در نظر گرفت و اجرای قوانین باید مبتنی بر شرایط محلی باشد.
وی یادآور شد: یکی از دغدغه های کسبه این شهر برخورد های است که در زمینه قاچاق کالا انجام می شود که در این زمینه ضمن تشکر از نیروی انتظامی و سایر نهادهای نظارتی که در مسیر اجرای قانون حرکت می کنند، ادارات صنعت ، معدن و تجارت و اتاق اصناف هم تکالیف و وظایفی دارند که باید انجام دهند.
وی اضافه کرد:این نهاد های مرتبط با بازار باید برای تغییر الگوهای کسب و کار متناسب با شرایط جدید و تحولات ایجاد شده برنامه ریزی داشته و یا برای آینده اقدامات اثر بخشی را به اجرا بگذارند.
به گفته رنجکش، بازار ساحلی آستارا نبض حیات اقتصادی این شهرستان است و با توجه به اینکه یکی از جاذبه های گردشگری آستارا است باید پویا تر و مورد حمایت جدی قرار گیرد و فرمانداری آستارا تمام تلاش خود را برای رفع نگرانی های بازار انجام خواهد داد و در این زمینه تصمیماتی نیز گرفته شده است.
در این بازدید چند تن از کسبه بازار ضمن تشکر از حضور فرماندار با طرح مشکلات و مسائل بازار خواستار حمایت های لازم در این زمینه شدند.

دولت و ملت همدلی و همزبانی