چهارشنبه 27 شهریور 1398
بخشدار مرکزی آستارا:

مناطق گردشگری آستارا تأثیر مهمی در اقتصاد منطقه دارند

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/04/26 20:20 ویرایش : ‎1396/04/26 20:20 بازدید: 356

بخشدار مرکزی آستارا با اشاره به استقبال گردشگران داخلی و خارجی از منطقه نمونه گردشگری حیران گفت: مناطق نمونه گردشگری آستارا، تأثیر مهمی در اقتصاد منطقه و شهرستان دارند.

 بابک باستانی در جریان بازدید از منطقه نمونه گردشگری حیران آستارا و گفتگو با سرمایه گذاران این منطقه که با هدف رفع مشکلات اجرایی این منطقه انجام شد، اظهار کرد: شهرستان مرزی آستارا مستعد سرمایه گذاری در صنعت گردشگری است.

وی تصریح کرد: مناطق نمونه گردشگری آستارا کمک موثری به پویایی اقتصاد این شهرستان مرزنشین می کند.

بخشدار مرکزی آستارا با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در صنعت گردشگری آستارا زود بازده است و بخش خصوصی نیز در این رابطه می تواند در رشد و ارتقای این عرصه اقتصادی و سود آور در استان گیلان و شهرستان مرزی آستارا بیش از پیش سهیم باشد، افزود: از سرمایه گذاران در راستای توسعه سازندگی و ایجاد اشتغال در آستارا به صورت ویژه حمایت می شود.

 باستانی تصریح کرد: دولت اهتمام  دارد زمینه های حضور فعال و پرنشاط بخش خصوصی را در تمام فعالیت ها ارتقا دهد و آماده هر گونه همکاری با نهادهای موثر بخش خصوصی است.

بخشدار مرکزی آستارا با بیان اینکه شهرستان مرزی آستارا با داشتن جانبه های ویژه تجارت مرزی و طبیعت زیبای ساحل دریای خزر و گردنه کوهستانی حیران، در تمام فصول سال به ویژه در تعطیلات سال نو و تابستان پذیرای گردشگران داخلی و خارجی است، اظهار کرد: گردنه و روستای زیبای حیران یکی از جاذبه های اصلی گردشگری طبیعت در استان گیلان است که نظر هر مسافر و گردشگری را به خود جلب می کند.

وی نگاه سرمایه گذاران با توجه به وجود توانمندی بالا و پتانسیل موجود در منطقه نمونه گردشگری حیران را یادآور شد و گفت: لازمه توسعه و پیشرفت هر چه بهتر منطقه گردشگری حیران اجرای طرح های سازنده و پایدار گردشگری است. 

منطقه نمونه گردشگری حیران در جاده آستارا به اردبیل جزو مناطق مصوب شده اداره کل گردشگری و میراث فرهنگی استان گیلان برای توسعه گردشگری طبیعی محسوب می شود و محل تلاقی و مرز مشترک بین استان های گیلان و اردبیل و جمهوری آذربایجان است.

طرح دهکده گردشگری حیران در نقطه ای از گردنه حیران استقرار یافته که از طرف شرق به دریای خزر و شهر مرزی  آستارا و چشم انداز های زیبای گردنه کوهستانی حیران، از طرف غرب و جنوب به جنگل زیبای فندقلو و قله سبلان و از شمال نیز به شهرهای مرزی جمهوری آذربایجان مشرف است.

دولت و ملت همدلی و همزبانی