شنبه 30 شهریور 1398
بخشدار مرکزی آستارا خبرداد؛

اجرای پروژه های ملی و بین المللی در بخش مرکزی آستارا

نسخه چاپی ایجاد : ‎1396/09/02 11:16 ویرایش : ‎1396/09/02 11:18 بازدید: 465

بخشدار مرکزی آستارا از اجرای پروژه های ملی و بین المللی در این بخش خبر داد.
بابک باستانی در گفت و گو با ایسنا ضمن عرض تبریک به مناسبت هفته بسیج و ابراز همدردی با مردم زلزله زده استان کرمانشاه ، اظهار کرد: بخش مرکزی آستارا با 31 روستا ، 18 دهیاری و جمعیتی بالغ بر 17 هزار نفر ، تنها بخش در استان گیلان می باشد که دارای مرز بین المللی زمینی ، دریایی و ریلی است.
وی ادامه داد: در بحث عمران و آبادانی این روستاها نیز علاوه بر مسئولان و دست اندرکاران ، بالغ بر 5 روستا با 5 عضو شورای اسلامی و 26 روستا با سه عضو شورای اسلامی ، در مجموع 103 عضو نیز فعالیت می کنند.
مهندس باستانی ، عمران و آبادانی این بخش را از مهمترین اهداف مسئولان دولت تدبیر و امید در استان گیلان عنوان کرد و افزود: عملیات احداث پل ریلی و راه آهن آستارا – آستارا بین دو کشور جمهوری اسلامی ایران و جمهوری آذربایجان به اتمام رسیده و عملیات احداث بارانداز این راه آهن در خاک ایران از مهمترین پروژه های بین المللی می باشد که بزودی در این بخش آغاز گردیده و بنا به دستور فرماندار بندر آستارا «دکتر یونس رنجکش» اقدامات مهمی در راستای تسریع اجرای این پروژه نیز انجام شده است.
وی احداث یکی از بزرگترین سدهای لاستیکی کشور بر روی رودخانه ملاهادی در روستای خانه های آسیاب را پروژه ای ملی در این بخش دانست و علاوه بر ابراز رضایت از پیشرفت مناسب این طرح ، خاطر نشان کرد: موضوع ادامه عملیات احداث دیواره حفاظتی در حاشیه رودخانه مرزی آستاراچای از دیگر پروژه های مهمی می باشد که طی پیگیری های فرماندار و هماهنگی صورت گرفته بزودی اجرای ادامه آن از سر گرفته خواهد است.
وی اضافه کرد: با تکمیل این دیواره ، جان و اموال صدها نفر از اهالی مرزنشین در روستاهای باغچه سرا ، خشکه دهنه ، جلال آباد ، مسکن مهر معلولین و سایر مناطق و محله های شهری از خطر سیلاب های سهمگین فصلی در امان می ماند.
بخشدار مرکزی آستارا ، رویکرد فرماندار را در توسعه شهرستان ، ارتقا و کیفیت بخشی به صنعت گردشگری و پروژه های اقتصادی عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی های مرتبط و اهداف مدنظر نیز تدوین شده است و پروژه ها در این زمینه یکی پس از دیگری تکمیل و به بهره برداری می رسد.
وی در پایان ضمن تأکید بر اینکه راه آهن نقش بسزایی را در اقتصاد منطقه و کاهش بیکاری دارد ، تصریح کرد: با همکاری مسئولان شهرستان و پیگیری دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاهای این بخش ، درصدد کاهش مشکلات و هموار نمودن راه های توسعه هستیم.

دولت و ملت همدلی و همزبانی